за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Champion Space
Champion Space
Champion Space
Champion Space
Код на производ: CHA241B806-10
Champion

Champion Space

Код на производ: CHA241B806-10
Champion Space детската маица за мали деца, носи препознатлив Champion изглед. Можете да ја комбинирате со различни аутфити и за различни пригоди. Памучна маичка со кратки ракави со армирана јака која ќе спречи влечење на маичката и ќе ја направи издржлива и долготрајна. Одличен избор е за детски игри и авантури во текот на денот, но и за одење на училиште или прошетка низ градските улици. Богатата Champion графика низ целата маица, инспирирана од месечината, ја истакнува спортската посветеност од рана возраст. Исклучително удобна маичка ќе биде одличен сојузник на вашите деца во секоја прилика. Спецификација: Детска маичка за мали деца Краток ракав Champion графика Класичен крој Засилена јака.

Без разлика дали сте во теретана, на патека или едноставно уживате во опуштен, спортски стил, новата колекција ви носи совршен баланс на удобност и функционалност. Од обувки до облека и опрема, најновите модели се дизајнирани со фокус на квалитетни материјали, енергични бои и детали, за да ви дадат чувство на удобност и најдобри перформанси во секоја прилика.

890 ДЕН
623 ДЕН
623 ДЕН
Заштеда: 267 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 2XS 3-4г.
 • XS 5-6г.
 • S 7-8г.
 • M 9-10г.
 • L 11-12г.
 • XL 13-14г.
 • 2XL 15-16г.
Изберете ја количината: 1 КОМ
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Champion Space детската маица за мали деца, носи препознатлив Champion изглед. Можете да ја комбинирате со различни аутфити и за различни пригоди. Памучна маичка со кратки ракави со армирана јака која ќе спречи влечење на маичката и ќе ја направи издржлива и долготрајна. Одличен избор е за детски игри и авантури во текот на денот, но и за одење на училиште или прошетка низ градските улици. Богатата Champion графика низ целата маица, инспирирана од месечината, ја истакнува спортската посветеност од рана возраст. Исклучително удобна маичка ќе биде одличен сојузник на вашите деца во секоја прилика. Спецификација:

 • Детска маичка за мали деца
 • Краток ракав
 • Champion графика
 • Класичен крој
 • Засилена јака

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Деца-момчиња
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Бренд Champion
  Намена Lifestyle
  Боја Бела
  ПроизведувачChampion Europe S.p.A. Via Dell’ Agricoltura 51, 41012 Carpi (Mo) Italy
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb ; BDS Slovakia s. r. o.,Tomášikova 50/E 831 04, Bratislava
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Champion Space
  Маица
  Champion Space