за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ELLESSE Lora
ELLESSE Lora
ELLESSE Lora
ELLESSE Lora
ELLESSE Lora
ELLESSE Lora
ELLESSE Lora
ELLESSE Lora
ELLESSE Lora
ELLESSE Lora
Код на производ: ELA233F501-61
ELLESSE

ELLESSE Lora

Код на производ: ELA233F501-61
ELLESSE LORA е женска јакна за скијање со која ќе можете да уживате во магични магии на снегот. Дизајнирана да не излегува од снег, оваа женска јакна за скијање ќе го направи секое излегување во снегот безгрижно, за да можете да се фокусирате на забавата на снегот без никакво одвлекување. Изработена од материјал богат со полиестер, оваа женска јакна за скијање е направена за да ви даде максимална удобност и да ви овозможи да уживате во вашиот снежен ден. Едноставниот крој и материјалот со голем дел од еластин ќе ви овозможат слобода на движење, а страничните џебови и џебот на ракавот ќе бидат безбедно место за складирање на ситници. Капата ќе ве заштити од студот и снегот. Спецификација: Женска јакна за скијање Состав: 94% полиестер, 6% еластин.
Prosečna ocena:
5
1 ocena
1 ocena
1
(Oceni)
8.790 ДЕН
8.790 ДЕН
4.395 ДЕН
Заштеда: 4.395 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

ELLESSE LORA е женска јакна за скијање со која ќе можете да уживате во магични магии на снегот. Дизајнирана да не излегува од снег, оваа женска јакна за скијање ќе го направи секое излегување во снегот безгрижно, за да можете да се фокусирате на забавата на снегот без никакво одвлекување. Изработена од материјал богат со полиестер, оваа женска јакна за скијање е направена за да ви даде максимална удобност и да ви овозможи да уживате во вашиот снежен ден. Едноставниот крој и материјалот со голем дел од еластин ќе ви овозможат слобода на движење, а страничните џебови и џебот на ракавот ќе бидат безбедно место за складирање на ситници. Капата ќе ве заштити од студот и снегот.
Спецификација:

 • Женска јакна за скијање
 • Состав: 94% полиестер, 6% еластин

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Женски
  Намена Скијање
  Бренд ELLESSE
  Возраст За возрасни

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна ELA233F511-01
  4.695 ДЕН
  Заштеда 50%
  9.390 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна ELA233F513-82
  4.245 ДЕН
  Заштеда 50%
  8.490 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна ELA233F513-6U
  4.245 ДЕН
  Заштеда 50%
  8.490 ДЕН
  Додај во кошничка
  ELLESSE Lora
  Јакна
  ELLESSE Lora