за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ICEPEAK Konan
ICEPEAK Konan
ICEPEAK Konan
ICEPEAK Konan
Код на производ: 51897682I-392
ICEPEAK

ICEPEAK Konan

Код на производ: 51897682I-392
Детската зимска јакна Icepeak KONAN за тинејџери е дизајнирана за активна употреба на отворено за време на преодните сезони. Оваа јакна е изработена од водоотпорен материјал и има капуљача за дополнителна заштита од атмосферски влијанија. Изолациониот слој и прилагодливиот раб и манжетни ја прават јакната погодна за сите сезони, обезбедувајќи топлина и удобност. Стегнувачката мека ткаенина ја задржува водата надвор, додека внатрешната страна на јакната е направена од мек микрофлис, кој обезбедува точно количество дополнителна топлина. Спецификација: Softshell ткаенина Водоотпорен материјал Прилагодлива капуљача Изолациски слој Целосно затворање со патент со штитник за брадата Предни џебови со патент Прилагодливи раб и манжетни.
3.690 ДЕН
3.690 ДЕН
1.845 ДЕН
Заштеда: 1.845 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 116 5-6г.
 • 122 6-7г.
 • 128 7-8г.
 • 140 9-10г.
 • 152 11-12г.
 • 164 13-14г.
 • 176 15-16г.
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Детската зимска јакна Icepeak KONAN за тинејџери е дизајнирана за активна употреба на отворено за време на преодните сезони. Оваа јакна е изработена од водоотпорен материјал и има капуљача за дополнителна заштита од атмосферски влијанија. Изолациониот слој и прилагодливиот раб и манжетни ја прават јакната погодна за сите сезони, обезбедувајќи топлина и удобност. Стегнувачката мека ткаенина ја задржува водата надвор, додека внатрешната страна на јакната е направена од мек микрофлис, кој обезбедува точно количество дополнителна топлина.
Спецификација:

 • Softshell ткаенина
 • Водоотпорен материјал
 • Прилагодлива капуљача
 • Изолациски слој
 • Целосно затворање со патент со штитник за брадата
 • Предни џебови со патент
 • Прилагодливи раб и манжетни

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Деца-момчиња
  Намена Outdoor
  Бренд ICEPEAK
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:6
  Јакна 51897682I-530
  Prosecna ocena:
  ocena
  1
  ocena
  1
  1.974 ДЕН
  Заштеда 40%
  3.290 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Јакна 51897694I-935
  2.233 ДЕН
  Заштеда 30%
  3.190 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Јакна 51897694I-390
  1.914 ДЕН
  Заштеда 40%
  3.190 ДЕН
  Додај во кошничка
  ICEPEAK Konan
  Јакна
  ICEPEAK Konan