за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Under Armour Accelerate
Under Armour Accelerate
Under Armour Accelerate
Under Armour Accelerate
Under Armour Accelerate
Under Armour Accelerate
Under Armour Accelerate
Under Armour Accelerate
Код на производ: 1373300-456
Under Armour

Under Armour Accelerate

Код на производ: 1373300-456
UNDER ARMOUR Accelerate е машка фудбалска јакна со капа која ќе ви обезбеди максимална поддршка. Современите иновации во дизајнот на спортските парчиња се движат по градските улици и ги прават погодни за носење секој ден. Лесната, издржлива и супер удобна ткаенина за растегнување е надополнета со технологијата UA Storm која ја отфрла водата без да ја жртвува можноста за прозрачност. Рипстоп ткаените панели со двобојни детали го зголемуваат бројот на комбинации на облека и обезбедуваат дополнителна издржливост и заштита. Капата може да се спакува во задниот дел на јаката доколку е потребно. Страничните џебови со патент безбедно ќе ги сместат сите ваши мали предмети. Спецификација: Машка јакна за тренинг Странични џебови со патент Патента со целосна должина UA Storm технологија Логото Under Armour Капа што лесно се пакува Рипстоп панели: 92% полиестер и 8% најлон Состав: 87% полиестер и 13% еластин.
8.090 ДЕН
4.854 ДЕН
4.854 ДЕН
Заштеда: 3.236 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • MD M
 • LG L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
Изберете ја количината: 1 КОМ
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

UNDER ARMOUR Accelerate е машка фудбалска јакна со капа која ќе ви обезбеди максимална поддршка. Современите иновации во дизајнот на спортските парчиња се движат по градските улици и ги прават погодни за носење секој ден. Лесната, издржлива и супер удобна ткаенина за растегнување е надополнета со технологијата UA Storm која ја отфрла водата без да ја жртвува можноста за прозрачност. Рипстоп ткаените панели со двобојни детали го зголемуваат бројот на комбинации на облека и обезбедуваат дополнителна издржливост и заштита. Капата може да се спакува во задниот дел на јаката доколку е потребно. Страничните џебови со патент безбедно ќе ги сместат сите ваши мали предмети. Спецификација:

 • Машка јакна за тренинг
 • Странични џебови со патент
 • Патента со целосна должина
 • UA Storm технологија
 • Логото Under Armour
 • Капа што лесно се пакува
 • Рипстоп панели: 92% полиестер и 8% најлон
 • Состав: 87% полиестер и 13% еластин

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Машки
  Возраст За возрасни
  Бренд Under Armour
  Намена Фудбал
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна 1373300-001
  Цена 3.845 ДЕН
  Заштеда 50%
  7.690 ДЕН
  Додај во кошничка
  Under Armour Accelerate
  Јакна
  Under Armour Accelerate