за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Nike Dri-Fit Academy
Nike Dri-Fit Academy
Nike Dri-Fit Academy
Nike Dri-Fit Academy
Nike Dri-Fit Academy
Nike Dri-Fit Academy
Nike Dri-Fit Academy
Nike Dri-Fit Academy
Код на производ: DR1695-452
Nike

Nike Dri-Fit Academy

Код на производ: DR1695-452
Детската горна тренерка за фудбал на Nike Dri-FIT Academy за деца е сè освен обична тренерка. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од кожата за побрзо испарување, помагајќи ви да останете суви и свежи. Мрежестите панели на рамениците, ракавите и страните обезбедуваат дишење и помагаат да бидете ладни. Еластичните делови на ракавите и рабовите помагаат да се одржи врвот на патеката додека се движите. Спецификација: Целосно затворање со патент Dri-FIT технологија Мрежести панели на рамениците, ракавите и страните Еластични делови на ракавите и рабовите Предни џебови со патент Состав: 100% полиестер.
2.790 ДЕН
1.674 ДЕН
1.674 ДЕН
Заштеда: 1.116 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS 7-8г.
 • S 9-10г.
 • M 11-12г.
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
Изберете ја количината: 1 КОМ
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Детската горна тренерка за фудбал на Nike Dri-FIT Academy за деца е сè освен обична тренерка. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од кожата за побрзо испарување, помагајќи ви да останете суви и свежи. Мрежестите панели на рамениците, ракавите и страните обезбедуваат дишење и помагаат да бидете ладни. Еластичните делови на ракавите и рабовите помагаат да се одржи врвот на патеката додека се движите.
Спецификација:

 • Целосно затворање со патент
 • Dri-FIT технологија
 • Мрежести панели на рамениците, ракавите и страните
 • Еластични делови на ракавите и рабовите
 • Предни џебови со патент
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Деца-момчиња
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Бренд Nike
  Намена Фудбал
  Боја Плава
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Во моментов нема коментари
  Nike Dri-Fit Academy
  Јакна
  Nike Dri-Fit Academy