за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Ellesse Ladies
Ellesse Ladies
Ellesse Ladies
Ellesse Ladies
Ellesse Ladies
Ellesse Ladies
Ellesse Ladies
Ellesse Ladies
Код на производ: ELA233F607-53
Ellesse

Ellesse Ladies

Код на производ: ELA233F607-53
ELLESSE LADIES е женски lifestyle дуксер со капуљача што носи уникатен изглед со неприкосновена удобност. Овој женски дуксер со капуљача ќе ви биде верен придружник, без разлика дали се занимавате со спортски активности, шетате низ градот со пријателите или сте решиле попладнето да го поминете на каучот гледајќи телевизија. Изработен од памук, овој женски дуксер е дизајниран да ви даде максимална удобност без разлика како го поминувате денот. Прилагодливата капуљача ќе ве заштити од ветрот, а еластичните манжетни на ракавите и околу половината помагаат дуксерот да остане на своето место без разлика на активноста што ја правите. Кенгурскиот џеб ќе биде идеално место за складирање ситници или за затоплување ладни раце. Логото Ellesse на предната страна покажува посветеност на брендот. Спецификација: Женски lifestyle дуксер Состав: 100% памук Кенгурски џеб.
3.790 ДЕН
3.790 ДЕН
3.790 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
Изберете ја количината: 1 КОМ
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

ELLESSE LADIES е женски lifestyle дуксер со капуљача што носи уникатен изглед со неприкосновена удобност. Овој женски дуксер со капуљача ќе ви биде верен придружник, без разлика дали се занимавате со спортски активности, шетате низ градот со пријателите или сте решиле попладнето да го поминете на каучот гледајќи телевизија. Изработен од памук, овој женски дуксер е дизајниран да ви даде максимална удобност без разлика како го поминувате денот. Прилагодливата капуљача ќе ве заштити од ветрот, а еластичните манжетни на ракавите и околу половината помагаат дуксерот да остане на своето место без разлика на активноста што ја правите. Кенгурскиот џеб ќе биде идеално место за складирање ситници или за затоплување ладни раце. Логото Ellesse на предната страна покажува посветеност на брендот.
Спецификација:

 • Женски lifestyle дуксер
 • Состав: 100% памук
 • Кенгурски џеб

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Женски
  Возраст За возрасни
  Бренд Ellesse
  Намена Lifestyle
  Боја Бордо
  ПроизведувачPentland Brands Limited, Lakeside, Squires Lane London, N3 2QL, UK
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb ; BDS Slovakia s. r. o.,Tomášikova 50/E 831 04, Bratislava
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Ellesse Ladies
  Дуксер
  Ellesse Ladies