за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Champion HEART
Champion HEART
Champion HEART
Champion HEART
Код на производ: CHA233G602-74
Champion

Champion HEART

Код на производ: CHA233G602-74
Champion HEART детскиот lifestyle дуксер за девојки со капуљача е удобно и пријатно парче облека, идеално за слоевитост. Удобниот крој и пријатната ткаенина ја нудат целата удобност при носење. Во малку потоплите денови може да се носи како тенко сако, а кога е поладно, има капуљача која дава дополнителна топлина. Џебовите се таму за да ги загреат рацете или служат како идеално место за криење на ситници. Едноставниот дизајн со нежни детали и лого дава допир на спортски стил, лесно ќе се вклопи во секоја облека на вашето девојче. Спецификација: Целосно затворање со патент Еластични делови на ракавите Еластичен раб Капуљача Champion лого Состав: 77% памук, 23% полиестер.
2.690 ДЕН
1.076 ДЕН
1.076 ДЕН
Заштеда: 1.614 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • L 11-12г.
 • XL 13-14г.
 • 2XL 15-16г.
Изберете ја количината: 1 КОМ
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Champion HEART детскиот lifestyle дуксер за девојки со капуљача е удобно и пријатно парче облека, идеално за слоевитост. Удобниот крој и пријатната ткаенина ја нудат целата удобност при носење. Во малку потоплите денови може да се носи како тенко сако, а кога е поладно, има капуљача која дава дополнителна топлина. Џебовите се таму за да ги загреат рацете или служат како идеално место за криење на ситници. Едноставниот дизајн со нежни детали и лого дава допир на спортски стил, лесно ќе се вклопи во секоја облека на вашето девојче.
Спецификација:

 • Целосно затворање со патент
 • Еластични делови на ракавите
 • Еластичен раб
 • Капуљача
 • Champion лого
 • Состав: 77% памук, 23% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Деца-девојчиња
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Бренд Champion
  Намена Lifestyle
  Боја Лилакова
  ПроизведувачChampion Europe S.p.A. Via Dell’ Agricoltura 51, 41012 Carpi (Mo) Italy
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb ; BDS Slovakia s. r. o.,Tomášikova 50/E 831 04, Bratislava
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер CHA233G604-1X
  Цена 1.195 ДЕН
  Заштеда 50%
  2.390 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер CHA231G602-80
  Prosecna ocena:
  ocena
  1
  ocena
  1
  Цена 2.890 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер CHA231G601-Z1
  Цена 1.445 ДЕН
  Заштеда 50%
  2.890 ДЕН
  Додај во кошничка
  Champion HEART
  Дуксер
  Champion HEART