за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas Terrex Multi RAIN.RDY 2-Layer
adidas Terrex Multi RAIN.RDY 2-Layer
adidas Terrex Multi RAIN.RDY 2-Layer
adidas Terrex Multi RAIN.RDY 2-Layer
adidas Terrex Multi RAIN.RDY 2-Layer
adidas Terrex Multi RAIN.RDY 2-Layer
adidas Terrex Multi RAIN.RDY 2-Layer
adidas Terrex Multi RAIN.RDY 2-Layer
adidas Terrex Multi RAIN.RDY 2-Layer
adidas Terrex Multi RAIN.RDY 2-Layer
Код на производ: HN5457
adidas

adidas Terrex Multi RAIN.RDY 2-Layer

Код на производ: HN5457
Код на производителот: CT761
Не дозволувајте лошите временски услови да ви ги расипат плановите за викенд и облечете ја adidas Terrex Multi RAIN.RDY женска јакна за дожд со две слоеви. Уживајте во активностите на отворено и останете суви благодарение на технологијата RAIN.RDY. Покрај тоа што нема да се навлажни, внатрешните својства на материјалот ќе обезбедат дишење и удобност. Веќе не мора да ја следите временската прогноза и да ја одложувате забавата, бидејќи моделот може да се носи секој ден, без разлика дали одите на работа или организирате патување надвор од градот. Прилагодливите делови на ракавите и рабовите го олеснуваат слоевитото облекување. Можете да ја вметнете капата во јаката или не, во зависност од вашите потреби и стил. Спецификација: Женска јакна за дожд RAIN.RDY технологија Целосно врзување на патент Капа Џеб Велкро на манжетните Состав: 100% рециклиран полиестер.
Големини EU
Големини
Големини CM
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Не дозволувајте лошите временски услови да ви ги расипат плановите за викенд и облечете ја adidas Terrex Multi RAIN.RDY женска јакна за дожд со две слоеви. Уживајте во активностите на отворено и останете суви благодарение на технологијата RAIN.RDY. Покрај тоа што нема да се навлажни, внатрешните својства на материјалот ќе обезбедат дишење и удобност. Веќе не мора да ја следите временската прогноза и да ја одложувате забавата, бидејќи моделот може да се носи секој ден, без разлика дали одите на работа или организирате патување надвор од градот. Прилагодливите делови на ракавите и рабовите го олеснуваат слоевитото облекување. Можете да ја вметнете капата во јаката или не, во зависност од вашите потреби и стил.
Спецификација:

 • Женска јакна за дожд
 • RAIN.RDY технологија
 • Целосно врзување на патент
 • Капа
 • Џеб
 • Велкро на манжетните
 • Состав: 100% рециклиран полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Женски
  Возраст За возрасни
  Бренд adidas
  Намена Outdoor
  Боја Беж
  Колекција Performance
  ПроизведувачAdidas AG Add: Adi-Dassler-Strasse 1, Herzogenaurach Bayern (Bavaria) 91074, Germany
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна IB4257
  7.792 ДЕН
  Заштеда 40%
  12.988 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна HZ4427
  4.792 ДЕН
  Заштеда 40%
  7.988 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна GH4593
  3.444 ДЕН
  Заштеда 50%
  6.888 ДЕН
  Додај во кошничка
  adidas Terrex Multi RAIN.RDY 2-Layer
  Јакна
  adidas Terrex Multi RAIN.RDY 2-Layer