за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната

Потник

по страна
Filtriraj
Освежи филтри
Пол
Намена
Брендови
Возраст
Големина
Цена
12 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Потник 1276991-100
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
413 ДЕН
Заштеда 30%
590 ДЕН
Додај во кошничка
Pročitajte

Едно лице има од два до четири милиони потни жлезди чија функција е зголемена за време на тренинг, односно вклучување во каква било физичка активност. Улогата на овие жлезди е навистина голема, затоа што тие придонесуваат за регулирање на телесната температура, но и за протерување на токсините, поради што потењето се смета за процес кој носи бројни придобивки за нашето тело. Сепак, потта за време на тренинг или натпревар може да ви пречи.

Во понудата на Sport Vision Online Shop, може да најдете потник за глава, раце, за мажи и жени. Тие се прилагодени за различни спортисти, така да можете да најдете потници за тенисери, потници за кошаркари и др... Секој од нив е направен од материјали што ја апсорбираат потта и придонесуваат за полесно функционирање на теренот или во салата.

Покрај потниците, крпите секогаш се при рака за време на тренингот, додека капите се уште еден детал што придонесува за полесно справување со потта. Голема улога во овој процес игра спортската облека.

Можете да нарачате потници и спортска облека од Sport Vision Online Shop. Најдете ги варијантите што ви се најприфатливи и уживајте во тренингот од почеток до крај.