за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Nike Sportswear Ulitlity Futura
Nike Sportswear Ulitlity Futura
Nike Sportswear Ulitlity Futura
Nike Sportswear Ulitlity Futura
Код на производ: DJ6224-010
Nike

Nike Sportswear Ulitlity Futura

Код на производ: DJ6224-010
Nike SPORTSWEAR UTILITY FUTURA lifestyle унисекс капата е тука за да ве загрее кога температурите паѓаат, но и да помогне во намалувањето на пластичниот отпад. Futura графиката нуди чист изглед подготвен за секој ден. Еластичната мешавина од полиестер/памук нуди меко, мазно чувство и совршено вклопување. Овој производ е направен од најмалку 75% рециклиран полиестер и рециклирани памучни влакна. Спецификација: Унисекс капа Futura графика Рачно перење Состав: 51% памук, 48% полиестер, 1% вискоза .
1.690 ДЕН
1.690 ДЕН
1.183 ДЕН
Заштеда: 507 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1SIZE Унив.
Изберете ја количината: 1 КОМ
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike SPORTSWEAR UTILITY FUTURA lifestyle унисекс капата е тука за да ве загрее кога температурите паѓаат, но и да помогне во намалувањето на пластичниот отпад. Futura графиката нуди чист изглед подготвен за секој ден. Еластичната мешавина од полиестер/памук нуди меко, мазно чувство и совршено вклопување. Овој производ е направен од најмалку 75% рециклиран полиестер и рециклирани памучни влакна.
Спецификација:

 • Унисекс капа
 • Futura графика
 • Рачно перење
 • Состав: 51% памук, 48% полиестер, 1% вискоза

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Капа
  Пол Unisex
  Возраст За возрасни
  Бренд Nike
  Намена Lifestyle
  Боја Црна
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Капа DJ6224-063
  1.183 ДЕН
  Заштеда 30%
  1.690 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Капа FB5382-104
  1.890 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Капа FB5382-010
  1.890 ДЕН
  Додај во кошничка
  Nike Sportswear Ulitlity Futura
  Капа
  Nike Sportswear Ulitlity Futura