за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Nike Air Max Terrascape 97
Nike Air Max Terrascape 97
Nike Air Max Terrascape 97
Nike Air Max Terrascape 97
Nike Air Max Terrascape 97
Nike Air Max Terrascape 97
Nike Air Max Terrascape 97
Nike Air Max Terrascape 97
Nike Air Max Terrascape 97
Nike Air Max Terrascape 97
Nike Air Max Terrascape 97
Nike Air Max Terrascape 97
Код на производ: DQ3976-001
Nike

Nike Air Max Terrascape 97

Код на производ: DQ3976-001
Барајќи инспирација од природата, Nike Air Max Terrascape 97 машките lifestyle патики ви овозможува да го напредувате вашиот стил со полна брзина. Направени од најмалку 20% рециклиран материјал, секој детал е смислено направен, со одредена рециклирана содржина. Новиот дизајн на ѓонот има Grind гума за дополнителна издржливост. Цврстиот горен дел нуди дишење и леснотија, додека страничните слоеви обезбедуваат сила. Првично дизајниран за тркачки перформанси со среден ѓон од пена што обезбедува кадифено амортизирање. Скриениот систем на врвки нуди рационализиран изглед. Со оригинален дизајн на бранови и воздушна единица со целосна должина, овие патики ви носат блесок од минатото, со вистинска и испробана удобност. Спецификација: Машки lifestyle патики Плиток профил Скриен систем за прицврстување Среден ѓон од пена Лого на Nike Гумен ѓон.
13.590 ДЕН
13.590 ДЕН
13.590 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 8 41 26
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
Изберете ја количината: 1 ПАР
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Барајќи инспирација од природата, Nike Air Max Terrascape 97 машките lifestyle патики ви овозможува да го напредувате вашиот стил со полна брзина. Направени од најмалку 20% рециклиран материјал, секој детал е смислено направен, со одредена рециклирана содржина. Новиот дизајн на ѓонот има Grind гума за дополнителна издржливост. Цврстиот горен дел нуди дишење и леснотија, додека страничните слоеви обезбедуваат сила. Првично дизајниран за тркачки перформанси со среден ѓон од пена што обезбедува кадифено амортизирање. Скриениот систем на врвки нуди рационализиран изглед. Со оригинален дизајн на бранови и воздушна единица со целосна должина, овие патики ви носат блесок од минатото, со вистинска и испробана удобност.
Спецификација:

 • Машки lifestyle патики
 • Плиток профил
 • Скриен систем за прицврстување
 • Среден ѓон од пена
 • Лого на Nike
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Возраст За возрасни
  Бренд Nike
  Намена Lifestyle
  Боја Црна
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FQ2437-001
  8.712 ДЕН
  Заштеда 20%
  10.890 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FD9754-001
  9.933 ДЕН
  Заштеда 30%
  14.190 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Nike Air Max Terrascape 97
  Патики
  Nike Air Max Terrascape 97