за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Nike Blazer Mid '77 Jumbo
Nike Blazer Mid '77 Jumbo
Nike Blazer Mid '77 Jumbo
Nike Blazer Mid '77 Jumbo
Nike Blazer Mid '77 Jumbo
Nike Blazer Mid '77 Jumbo
Nike Blazer Mid '77 Jumbo
Nike Blazer Mid '77 Jumbo
Nike Blazer Mid '77 Jumbo
Nike Blazer Mid '77 Jumbo
Код на производ: DD3111-100
Nike

Nike Blazer Mid '77 Jumbo

Код на производ: DD3111-100
Пофалени за нивната издржливост и добро чувство, машките lifestyle патики на Nike Blazer Mid '77 Jumbo ја освежуваат никогаш заборавената икона. Нагласувајќи го ретро изгледот што го сакате, тие сега имаат еластична потпетица со текстура слична на кадифе, големо лого на Swoosh и преголеми врвки за забавен пресврт. Еластичната потпетица ви овозможува брзо да ги облечете и да започнете нов ден. Големите Swoosh и врвките ви даваат храбар изглед и го комплетираат вашиот аутфит. Преголемите јазичиња за потпетици и јазик го олеснуваат облекувањето и соблекувањето, а екстра дебелите шевови го подобруваат изгледот. Тие се одликуваат со зашиени кожни облоги на горниот дел и меки велурни акценти во пределот на прстите за ретро кошаркарски стил. Моделите со шевронен коска на гумениот ѓон ја нагласуваат класиката на овие патики. Спецификација: Машки lifestyle патики Длабок профил Врвки Еластична пета Предимензионирани Swoosh и врвки Зашиени кожни облоги и акценти од антилопа на горниот дел Гумен ѓон со дезен од шевронен.
7.790 ДЕН
7.790 ДЕН
5.453 ДЕН
Заштеда: 2.337 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10.5 44.5 28.5
Изберете ја количината: 1 ПАР
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Пофалени за нивната издржливост и добро чувство, машките lifestyle патики на Nike Blazer Mid '77 Jumbo ја освежуваат никогаш заборавената икона. Нагласувајќи го ретро изгледот што го сакате, тие сега имаат еластична потпетица со текстура слична на кадифе, големо лого на Swoosh и преголеми врвки за забавен пресврт. Еластичната потпетица ви овозможува брзо да ги облечете и да започнете нов ден. Големите Swoosh и врвките ви даваат храбар изглед и го комплетираат вашиот аутфит. Преголемите јазичиња за потпетици и јазик го олеснуваат облекувањето и соблекувањето, а екстра дебелите шевови го подобруваат изгледот. Тие се одликуваат со зашиени кожни облоги на горниот дел и меки велурни акценти во пределот на прстите за ретро кошаркарски стил. Моделите со шевронен коска на гумениот ѓон ја нагласуваат класиката на овие патики.
Спецификација:

 • Машки lifestyle патики
 • Длабок профил
 • Врвки
 • Еластична пета
 • Предимензионирани Swoosh и врвки
 • Зашиени кожни облоги и акценти од антилопа на горниот дел
 • Гумен ѓон со дезен од шевронен

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Возраст За возрасни
  Бренд Nike
  Намена Lifestyle
  Боја Бела
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FQ2437-001
  8.712 ДЕН
  Заштеда 20%
  10.890 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FD9754-001
  9.933 ДЕН
  Заштеда 30%
  14.190 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FD2765-400
  9.592 ДЕН
  Заштеда 20%
  11.990 ДЕН
  Додај во кошничка
  Nike Blazer Mid '77 Jumbo
  Патики
  Nike Blazer Mid '77 Jumbo