за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Nike Air Max Dawn
Nike Air Max Dawn
Nike Air Max Dawn
Nike Air Max Dawn
Nike Air Max Dawn
Nike Air Max Dawn
Nike Air Max Dawn
Nike Air Max Dawn
Код на производ: DH3157-007
Nike

Nike Air Max Dawn

Код на производ: DH3157-007
Nike Air Max Dawn се патики за тинејџери со препознатлив Nike стил, совршени за секој ден. Комбиниравме класични вибрации со меки детали од велур за да создадеме совршени патики за идните генерации со минимум 20% рециклирани материјали. Тие се едноставни, разновидни и меки со воздушното амортизирање - децата не можат да погрешат почнувајќи го денот со овие патики. Нивниот горен дел е направен од комбинација на лесна ткаенина и рециклиран велур и го враќа стариот добар Nike изглед на патиките од минатото. Единицата Max Air под петицата и меката пена под нозете обезбедуваат меко чувство и амортизација. Пластичното засилување во пределот на петицата обезбедува стабилност за движење во сите правци за време на играта. Лесниот гумен надворешен ѓон содржи приближно 5% Nike Grind гума за издржливо влечење. Спецификација: Детски патики – lifestyle Плиток профил Врвки Лесен горен дел од ткаенина со прекривки од велур Пластично засилување на петицата за стабилност при движење во различни насоки Гумен ѓон.
7.090 ДЕН
7.090 ДЕН
4.963 ДЕН
Заштеда: 2.127 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 5.5Y 38 24
 • 6Y 38.5 24
Изберете ја количината: 1 ПАР
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Air Max Dawn се патики за тинејџери со препознатлив Nike стил, совршени за секој ден. Комбиниравме класични вибрации со меки детали од велур за да создадеме совршени патики за идните генерации со минимум 20% рециклирани материјали. Тие се едноставни, разновидни и меки со воздушното амортизирање - децата не можат да погрешат почнувајќи го денот со овие патики. Нивниот горен дел е направен од комбинација на лесна ткаенина и рециклиран велур и го враќа стариот добар Nike изглед на патиките од минатото. Единицата Max Air под петицата и меката пена под нозете обезбедуваат меко чувство и амортизација. Пластичното засилување во пределот на петицата обезбедува стабилност за движење во сите правци за време на играта. Лесниот гумен надворешен ѓон содржи приближно 5% Nike Grind гума за издржливо влечење.
Спецификација:

 • Детски патики – lifestyle
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Лесен горен дел од ткаенина со прекривки од велур
 • Пластично засилување на петицата за стабилност при движење во различни насоки
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Деца-момчиња
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Бренд Nike
  Намена Lifestyle
  Боја Сива
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FN7786-001
  6.472 ДЕН
  Заштеда 20%
  8.090 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FN7785-001
  7.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.190 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FJ4592-100
  6.792 ДЕН
  Заштеда 20%
  8.490 ДЕН
  Додај во кошничка
  Nike Air Max Dawn
  Патики
  Nike Air Max Dawn