за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Nike Air Max Terrascape 90
Nike Air Max Terrascape 90
Nike Air Max Terrascape 90
Nike Air Max Terrascape 90
Nike Air Max Terrascape 90
Nike Air Max Terrascape 90
Nike Air Max Terrascape 90
Nike Air Max Terrascape 90
Nike Air Max Terrascape 90
Nike Air Max Terrascape 90
Код на производ: DH2973-001
Nike

Nike Air Max Terrascape 90

Код на производ: DH2973-001
Машката lifestyle патика Nike Air Max Terrascape 90 има иконски стил за следната генерација. Застанете кога ќе видите нешто ново, нешто возбудливо. Овие патики се токму тоа. Новиот дизајн на ѓонот има Nike Grind за дополнителна издржливост. Цврстиот горен дел на рипстоп нуди дишење и леснотија, додека страничните слоеви додаваат сила. Првично дизајниран за тркачки перформанси, единицата Air Max во петицата обезбедува одлично амортизирање. Тие се одликуваат со удобна ниска потпетица со тројно шиење и пена од кратер во средниот ѓон за дополнителна удобност. Јазичeто го поедноставува облекувањето и соблекувањето. Патиките остануваат верни на своите корени, со култниот ѓон со дизајн waffle, зашиени горниот дел и класичните TPU акценти. Спецификација: Машки lifestyle патики Плиток профил Врвки Лого Nike Горен дел од ткаенината Ripstop Среден ѓон од пена од кратер Тројно зашиена пета Единица Air Max во петицата Јазиче за јазикот Гумен ѓон со шема waffle.
10.890 ДЕН
10.890 ДЕН
8.712 ДЕН
Заштеда: 2.178 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 11 45 29
Изберете ја количината: 1 ПАР
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Машката lifestyle патика Nike Air Max Terrascape 90 има иконски стил за следната генерација. Застанете кога ќе видите нешто ново, нешто возбудливо. Овие патики се токму тоа. Новиот дизајн на ѓонот има Nike Grind за дополнителна издржливост. Цврстиот горен дел на рипстоп нуди дишење и леснотија, додека страничните слоеви додаваат сила. Првично дизајниран за тркачки перформанси, единицата Air Max во петицата обезбедува одлично амортизирање. Тие се одликуваат со удобна ниска потпетица со тројно шиење и пена од кратер во средниот ѓон за дополнителна удобност. Јазичeто го поедноставува облекувањето и соблекувањето. Патиките остануваат верни на своите корени, со култниот ѓон со дизајн waffle, зашиени горниот дел и класичните TPU акценти.
Спецификација:

 • Машки lifestyle патики
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Лого Nike
 • Горен дел од ткаенината Ripstop
 • Среден ѓон од пена од кратер
 • Тројно зашиена пета
 • Единица Air Max во петицата
 • Јазиче за јазикот
 • Гумен ѓон со шема waffle

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Возраст За возрасни
  Бренд Nike
  Намена Lifestyle
  Боја Црна
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FQ2437-001
  8.712 ДЕН
  Заштеда 20%
  10.890 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FD9754-001
  9.933 ДЕН
  Заштеда 30%
  14.190 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FD2765-400
  9.592 ДЕН
  Заштеда 20%
  11.990 ДЕН
  Додај во кошничка
  Nike Air Max Terrascape 90
  Патики
  Nike Air Max Terrascape 90