за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Nike Air Max 90
Nike Air Max 90
Nike Air Max 90
Nike Air Max 90
Nike Air Max 90
Nike Air Max 90
Nike Air Max 90
Nike Air Max 90
Код на производ: CD6864-020
Nike

Nike Air Max 90

Код на производ: CD6864-020
Nike Air Max 90 се детски патики за тинејџери, кои комбинираат ретро и модерни детали. Класиката се врати, спортскиот дизајн и новите модерни детали гарантираат лесно вклопување на овие патики со остатокот од вашата гардероба. Нивниот дизајн и изглед кои сè уште се исти како во деведесеттите, вистинска и синтетичка кожа во горниот дел, но и уште помеко и пофлексибилно перниче, како и Max Air единица која е прилагодена за раст на стапалата ќе ви обезбедат целодневна удобност. Дополнителните перничиња околу глуждот обезбедуваат чувство на мекост, а удобната и флексибилна пена ги олеснува вашите чекори. Спецификација: Патики за тинејџери Max Air единица Перничиња околу зглобот Горен дел од вистинска и синтетичка кожа Гумен ѓон со жлебови .
8.490 ДЕН
8.490 ДЕН
8.490 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 4Y 36 23
 • 5Y 37.5 23.5
 • 5.5Y 38 24
 • 6Y 38.5 24
 • 6.5Y 39 24.5
Изберете ја количината: 1 ПАР
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Air Max 90 се детски патики за тинејџери, кои комбинираат ретро и модерни детали. Класиката се врати, спортскиот дизајн и новите модерни детали гарантираат лесно вклопување на овие патики со остатокот од вашата гардероба. Нивниот дизајн и изглед кои сè уште се исти како во деведесеттите, вистинска и синтетичка кожа во горниот дел, но и уште помеко и пофлексибилно перниче, како и Max Air единица која е прилагодена за раст на стапалата ќе ви обезбедат целодневна удобност. Дополнителните перничиња околу глуждот обезбедуваат чувство на мекост, а удобната и флексибилна пена ги олеснува вашите чекори.
Спецификација:

 • Патики за тинејџери
 • Max Air единица
 • Перничиња околу зглобот
 • Горен дел од вистинска и синтетичка кожа
 • Гумен ѓон со жлебови

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Unisex
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Бренд Nike
  Намена Lifestyle
  Боја Сребрена
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Патики CD6864-022
  8.490 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Патики CD6864-015
  8.490 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:8
  Патики DA2776-001
  Prosecna ocena:
  ocene
  3
  ocene
  3
  2.334 ДЕН
  Заштеда 40%
  3.890 ДЕН
  Додај во кошничка
  Nike Air Max 90
  Патики
  Nike Air Max 90