за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas Altaventure
adidas Altaventure
adidas Altaventure
adidas Altaventure
adidas Altaventure
adidas Altaventure
adidas Altaventure
adidas Altaventure
adidas Altaventure
adidas Altaventure
Код на производ: ID3421
adidas

adidas Altaventure

Код на производ: ID3421
Код на производителот: LWR99
adidas Altaventure се универзални сандали за бебиња кои ги одржуваат малите стапала завиткани со лесен комфор. Облечете ги во овие сандали за пливање на adidas за да им дадете трајна поддршка за удобен ден на водени авантури. Основата EVA со меки перничиња обезбедува дополнителна удобност дури и надвор од водата. Овие универзални сандали за бебиња имаат текстуриран ѓон и ремени кои го држат стапалото безбедно на своето место. Тие можат да ги започнат своите авантури на плажа или пливање со ѓон отпорен на лизгање кој обезбедува зафат дури и на влажни површини. Спецификација: Универзални детски сандали за бебиња Синтетика во горниот дел EVA меѓуѓон Ремени Гумен ѓон.

Без разлика дали сте во теретана, на патека или едноставно уживате во опуштен, спортски стил, новата колекција ви носи совршен баланс на удобност и функционалност. Од обувки до облека и опрема, најновите модели се дизајнирани со фокус на квалитетни материјали, енергични бои и детали, за да ви дадат чувство на удобност и најдобри перформанси во секоја прилика.

2.288 ДЕН
2.288 ДЕН
2.059 ДЕН
Заштеда: 229 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 4K 20 12.5
 • 5K 21 12.5
 • 5-K 22 13.5
 • 6K 23 14
 • 7K 25 15
 • 8K 26 16
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas Altaventure се универзални сандали за бебиња кои ги одржуваат малите стапала завиткани со лесен комфор. Облечете ги во овие сандали за пливање на adidas за да им дадете трајна поддршка за удобен ден на водени авантури. Основата EVA со меки перничиња обезбедува дополнителна удобност дури и надвор од водата. Овие универзални сандали за бебиња имаат текстуриран ѓон и ремени кои го држат стапалото безбедно на своето место. Тие можат да ги започнат своите авантури на плажа или пливање со ѓон отпорен на лизгање кој обезбедува зафат дури и на влажни површини. Спецификација:

 • Универзални детски сандали за бебиња
 • Синтетика во горниот дел
 • EVA меѓуѓон
 • Ремени
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Сандали
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд adidas
  Возраст За бебиња (0-4 год.)
  Колекција Sportswear
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  adidas Altaventure
  Сандали
  adidas Altaventure