за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
Код на производ: ID7719
adidas

adidas Terrex

Код на производ: ID7719
Код на производителот: LJA85
adidas Terrex женските патики се вашиот партнер за километража. Користејќи ја амортизираната поддршка од лесната EVA пена, оваа патика за трчање е дизајнирана да ве одржува во движење. Continental™ Rubber гумениот ѓон обезбедува извонредно држење на корените, карпите и нечистотијата, а дизајнираниот мрежест горен дел обезбедува оптимална вентилација, еластичност и цврсто држење. Овие патики се дел од посветеноста на adidas за одржливост, со најмалку 50% рециклирана содржина. Лесниот дизајн обезбедува удобност и слобода на движење, што ги прави идеални за минување низ влажна вегетација или прескокнување камчиња преку потоци. Откриениот еластичен појас со силиконски принт внатре спречува лизгање на патиките, а ремените овозможуваат прилагодување на големината. Спецификација: Женски патики Со врзување Continental™ гумено газиште EVA технологија на газиштето Мрежест горен дел.

Без разлика дали сте во теретана, на патека или едноставно уживате во опуштен, спортски стил, новата колекција ви носи совршен баланс на удобност и функционалност. Од обувки до облека и опрема, најновите модели се дизајнирани со фокус на квалитетни материјали, енергични бои и детали, за да ви дадат чувство на удобност и најдобри перформанси во секоја прилика.

8.588 ДЕН
8.588 ДЕН
7.300 ДЕН
Заштеда: 1.288 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 4 36 2/3 22.5
 • 4- 37 1/3 23
 • 5 38 23.5
 • 5- 38 2/3 24
 • 6 39 1/3 24.5
 • 6- 40 25
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas Terrex женските патики се вашиот партнер за километража. Користејќи ја амортизираната поддршка од лесната EVA пена, оваа патика за трчање е дизајнирана да ве одржува во движење. Continental™ Rubber гумениот ѓон обезбедува извонредно држење на корените, карпите и нечистотијата, а дизајнираниот мрежест горен дел обезбедува оптимална вентилација, еластичност и цврсто држење. Овие патики се дел од посветеноста на adidas за одржливост, со најмалку 50% рециклирана содржина. Лесниот дизајн обезбедува удобност и слобода на движење, што ги прави идеални за минување низ влажна вегетација или прескокнување камчиња преку потоци. Откриениот еластичен појас со силиконски принт внатре спречува лизгање на патиките, а ремените овозможуваат прилагодување на големината. Спецификација:

 • Женски патики
 • Со врзување
 • Continental™ гумено газиште
 • EVA технологија на газиштето
 • Мрежест горен дел

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Женски
  Намена Трчање
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Performance
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  adidas Terrex
  Патики
  adidas Terrex