за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
Код на производ: ID7754
adidas

adidas Terrex

Код на производ: ID7754
Код на производителот: MAQ85
adidas Terrex се женски trai патики кои ќе го трансформираат вашето трчање надвор од победената патека. Овие стилски и удобни патики имаат Rain.RDY мембрана која ги штити вашите стапала од непредвидливи елементи. Изградени со горен дел од отворена мрежа за дишење, лесен EVA среден ѓон за удобност и Traxion гумен надворешен ѓон за максимална тракција, тие нудат неодолива комбинација на заштита и перформанси на секој терен. Горниот дел на овие патики е направен од серија рециклирани материјали, со најмалку 50% рециклирана содржина. Овој производ е само едно од решенијата на брендот adidas за ставање крај на загадувањето со пластика. Спецификација: Женски патики Дожд.RDY мембрана EVA технологија на газиштето Traxion гумен ѓон.

Без разлика дали сте во теретана, на патека или едноставно уживате во опуштен, спортски стил, новата колекција ви носи совршен баланс на удобност и функционалност. Од обувки до облека и опрема, најновите модели се дизајнирани со фокус на квалитетни материјали, енергични бои и детали, за да ви дадат чувство на удобност и најдобри перформанси во секоја прилика.

6.788 ДЕН
6.788 ДЕН
5.770 ДЕН
Заштеда: 1.018 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 4 36 2/3 22.5
 • 4- 37 1/3 23
 • 5 38 23.5
 • 5- 38 2/3 24
 • 6- 40 25
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas Terrex се женски trai патики кои ќе го трансформираат вашето трчање надвор од победената патека. Овие стилски и удобни патики имаат Rain.RDY мембрана која ги штити вашите стапала од непредвидливи елементи. Изградени со горен дел од отворена мрежа за дишење, лесен EVA среден ѓон за удобност и Traxion гумен надворешен ѓон за максимална тракција, тие нудат неодолива комбинација на заштита и перформанси на секој терен. Горниот дел на овие патики е направен од серија рециклирани материјали, со најмалку 50% рециклирана содржина. Овој производ е само едно од решенијата на брендот adidas за ставање крај на загадувањето со пластика. Спецификација:

 • Женски патики
 • Дожд.RDY мембрана
 • EVA технологија на газиштето
 • Traxion гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Женски
  Намена Трчање
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Performance
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  adidas Terrex
  Патики
  adidas Terrex