за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas Super Sala II
Код на производ: IE7556
adidas

adidas Super Sala II

Код на производ: IE7556
Код на производителот: MDM30
adidas Super Sala II се лесни машки футсал патики, делумно направени од рециклирани материјали. Не дозволувајте играта да ве одмине. Супер Сала патиките се направени за брзо движење. Овие тренери се сè што ви треба за да владеете на теренот за мал фудбал. Тие ви нудат удобност и брзина што ви се потребни. Тие одговараат на различни форми на стапала благодарение на мекиот, синтетички горен дел. Мрежестиот јазик нуди добра прозрачност, а гумениот ѓон ви помага добро да реагирате на рамни, внатрешни површини. Горниот дел има висок процент на рециклирана содржина, така што овој производ е само едно од решенијата на adidas за ставање крај на пластичниот отпад. Спецификација: Машки футсал патики Синтетички горен дел Плиток профил Со врзување Гумен ѓон.
3.388 ДЕН
3.388 ДЕН
3.388 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 7- 41 1/3 26
 • 8 42 26.5
 • 8- 42 2/3 27
 • 9 43 1/3 27.5
 • 9- 44 28
 • 10 44 2/3 28.5
 • 10- 45 1/3 29
 • 11 46 29.5
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas Super Sala II се лесни машки футсал патики, делумно направени од рециклирани материјали. Не дозволувајте играта да ве одмине. Супер Сала патиките се направени за брзо движење. Овие тренери се сè што ви треба за да владеете на теренот за мал фудбал. Тие ви нудат удобност и брзина што ви се потребни. Тие одговараат на различни форми на стапала благодарение на мекиот, синтетички горен дел. Мрежестиот јазик нуди добра прозрачност, а гумениот ѓон ви помага добро да реагирате на рамни, внатрешни површини. Горниот дел има висок процент на рециклирана содржина, така што овој производ е само едно од решенијата на adidas за ставање крај на пластичниот отпад. Спецификација:

 • Машки футсал патики
 • Синтетички горен дел
 • Плиток профил
 • Со врзување
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Performance
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики IE1551
  Prosecna ocena:
  ocena
  1
  ocena
  1
  2.630 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.288 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики GZ2445
  3.030 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.788 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики GW8438
  5.311 ДЕН
  Заштеда 30%
  7.588 ДЕН
  Додај во кошничка
  adidas Super Sala II
  Патики
  adidas Super Sala II