за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas Terrex
Код на производ: ID2504
adidas

adidas Terrex

Код на производ: ID2504
Код на производителот: LSF86
adidas Terrex се женски trail патики за трчање кои обезбедуваат удобност и стабилност на секоја патека. Овие патики имаат Continental™ гумен ѓон кој дава непречено чувство на асфалтот, но се истакнува на планините. Лесното EVA газиште обезбедува удобност и стабилност под нозете. Мрежестиот горен дел е доволно издржлив за напорни патеки. Горниот дел на овие патики е направен од најмалку 50% Parley Ocean Plastic материјал - реинтерпретиран пластичен отпад пронајден на оддалечените острови, плажи, крајбрежни заедници и крајбрежја, спречувајќи го да го загадува нашиот океан. Овие trail патики за трчање се дизајнирани за удобност и перформанси, со дополнителни функции како што се амортизирање Lightstrike, поддршка за Pro-Moderator, рефлектирачки елементи за подобра видливост и безбедност на отворено. Покрај тоа, тие се дел од иницијативата на adidas да стави крај на пластичниот отпад, користејќи одржливи материјали во изградбата на горниот дел. Спецификација: Женски патики Continental™ Гумен ѓон EVA ѓон Рефлектирачки елементи Lightstrike технологија на газиштето.
9.288 ДЕН
9.288 ДЕН
9.288 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 4 36 2/3 22.5
 • 4- 37 1/3 23
 • 5 38 23.5
 • 5- 38 2/3 24
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas Terrex се женски trail патики за трчање кои обезбедуваат удобност и стабилност на секоја патека. Овие патики имаат Continental™ гумен ѓон кој дава непречено чувство на асфалтот, но се истакнува на планините. Лесното EVA газиште обезбедува удобност и стабилност под нозете. Мрежестиот горен дел е доволно издржлив за напорни патеки. Горниот дел на овие патики е направен од најмалку 50% Parley Ocean Plastic материјал - реинтерпретиран пластичен отпад пронајден на оддалечените острови, плажи, крајбрежни заедници и крајбрежја, спречувајќи го да го загадува нашиот океан. Овие trail патики за трчање се дизајнирани за удобност и перформанси, со дополнителни функции како што се амортизирање Lightstrike, поддршка за Pro-Moderator, рефлектирачки елементи за подобра видливост и безбедност на отворено. Покрај тоа, тие се дел од иницијативата на adidas да стави крај на пластичниот отпад, користејќи одржливи материјали во изградбата на горниот дел. Спецификација:

 • Женски патики
 • Continental™ Гумен ѓон
 • EVA ѓон
 • Рефлектирачки елементи
 • Lightstrike технологија на газиштето

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Женски
  Намена Трчање
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Performance
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики IE7982
  3.988 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  adidas Terrex
  Патики
  adidas Terrex