за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas Supernova Stride
Код на производ: IE4624
adidas

adidas Supernova Stride

Код на производ: IE4624
Код на производителот: LZG07
adidas Supernova Stride се женски патики за трчање. Модел кој ќе ве придружува на патот кон остварување на вашите тркачки цели. Dreamstrike+ средниот ѓон е дизајниран да апсорбира шок. Дополнителните облоги во предниот дел на стапалото обезбедуваат удобност во текот на трката. Мрежестиот горен дел што дише го максимизира протокот на воздух за да ги одржува стапалата ладни и свежи, додека издржливиот Adiwear ѓон обезбедува влечење. Со избирање на рециклирани материјали, можеме повторно да ги користиме веќе создадените материјали, што помага да се намали отпадот. Производите на adidas направени со мешавина од рециклирани и обновливи материјали и содржат најмалку 20% од овие материјали. Спецификација: Женски патики за трчање Плиток профил Со врзување Dreamstrike+ среден ѓон Adiwear ѓон Рециклирани материјали.
6.788 ДЕН
6.788 ДЕН
6.109 ДЕН
Заштеда: 679 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 4 36 2/3 22.5
 • 4- 37 1/3 23
 • 5 38 23.5
 • 5- 38 2/3 24
 • 6 39 1/3 24.5
 • 6- 40 25
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas Supernova Stride се женски патики за трчање. Модел кој ќе ве придружува на патот кон остварување на вашите тркачки цели. Dreamstrike+ средниот ѓон е дизајниран да апсорбира шок. Дополнителните облоги во предниот дел на стапалото обезбедуваат удобност во текот на трката. Мрежестиот горен дел што дише го максимизира протокот на воздух за да ги одржува стапалата ладни и свежи, додека издржливиот Adiwear ѓон обезбедува влечење. Со избирање на рециклирани материјали, можеме повторно да ги користиме веќе создадените материјали, што помага да се намали отпадот. Производите на adidas направени со мешавина од рециклирани и обновливи материјали и содржат најмалку 20% од овие материјали. Спецификација:

 • Женски патики за трчање
 • Плиток профил
 • Со врзување
 • Dreamstrike+ среден ѓон
 • Adiwear ѓон
 • Рециклирани материјали

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Женски
  Намена Трчање
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Performance
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики IE7982
  3.988 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  adidas Supernova Stride
  Патики
  adidas Supernova Stride