за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas Supernova
Код на производ: IF9837
adidas

adidas Supernova

Код на производ: IF9837
Код на производителот: LZQ59
adidas Supernova се машки патики специјално дизајнирани за трчање. Овие патики обезбедуваат револуционерна удобност и поддршка, нагласувајќи ја важноста на постојаноста кога станува збор за трчање. Dreamstrike+ средниот ѓон обезбедува удобност при секој чекор, додека издржливиот Adiwear ѓон обезбедува сигурна тракција. Со изборот да користи рециклирани материјали, adidas придонесува за намалување на отпадот и одржливост. Производите направени од мешавина на рециклирани и обновливи материјали содржат најмалку 20% од овие материјали, со што се намалува зависноста од ограничените ресурси. Спецификација: Машки патики Патики за трчање Dreamstrike+ технологија на газиштето Adiwear технологија на ѓон.
9.288 ДЕН
9.288 ДЕН
8.359 ДЕН
Заштеда: 929 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 7- 41 1/3 26
 • 8 42 26.5
 • 8- 42 2/3 27
 • 9 43 1/3 27.5
 • 9- 44 28
 • 10 44 2/3 28.5
 • 11 46 29.5
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas Supernova се машки патики специјално дизајнирани за трчање. Овие патики обезбедуваат револуционерна удобност и поддршка, нагласувајќи ја важноста на постојаноста кога станува збор за трчање. Dreamstrike+ средниот ѓон обезбедува удобност при секој чекор, додека издржливиот Adiwear ѓон обезбедува сигурна тракција. Со изборот да користи рециклирани материјали, adidas придонесува за намалување на отпадот и одржливост. Производите направени од мешавина на рециклирани и обновливи материјали содржат најмалку 20% од овие материјали, со што се намалува зависноста од ограничените ресурси. Спецификација:

 • Машки патики
 • Патики за трчање
 • Dreamstrike+ технологија на газиштето
 • Adiwear технологија на ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Performance
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики IE7966
  3.988 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Патики IE5477
  5.588 ДЕН
  Додај во кошничка
  adidas Supernova
  Патики
  adidas Supernova