за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas Dame 8 Extply
Код на производ: IF1506
adidas

adidas Dame 8 Extply

Код на производ: IF1506
Код на производителот: NKG15
adidas Dame 8 Extply се универзални кошаркарски патики кои се идеални за сите видови површини.Со најновите препознатливи патики од колекцијата Damian Lillard и adidas Basketball ќе бидете доминантни на секој терен и во секој спорт. Изградени за исклучителна издржливост, овие Dame 8 Extply патики се сместени на динамичниот Bounce Pro среден ѓон , двојна густина, кој ги комбинира зголемената стабилност со лесно, флексибилно амортизирање. Патиките се со полудлабок профил со интегриран систем на врвки и детали кои придонесуваат за подобар изглед и функционалност, издигнувајќи ја вашата игра на уште повисоко ниво.Спецификација: Универзални кошаркарски обувки Bounce Pro среден ѓон Гумен ѓон со дезен на рибна коска.
7.988 ДЕН
7.988 ДЕН
6.789 ДЕН
Заштеда: 1.199 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 7.5 41 1/3 26
 • 8 42 26.5
 • 8.5 42 2/3 27
 • 9 43 1/3 27.5
 • 9.5 44 28
 • 10.5 45 1/3 29
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas Dame 8 Extply се универзални кошаркарски патики кои се идеални за сите видови површини.Со најновите препознатливи патики од колекцијата Damian Lillard и adidas Basketball ќе бидете доминантни на секој терен и во секој спорт. Изградени за исклучителна издржливост, овие Dame 8 Extply патики се сместени на динамичниот Bounce Pro среден ѓон , двојна густина, кој ги комбинира зголемената стабилност со лесно, флексибилно амортизирање. Патиките се со полудлабок профил со интегриран систем на врвки и детали кои придонесуваат за подобар изглед и функционалност, издигнувајќи ја вашата игра на уште повисоко ниво.Спецификација:

 • Универзални кошаркарски обувки
 • Bounce Pro среден ѓон
 • Гумен ѓон со дезен на рибна коска

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Unisex
  Намена Кошарка
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Performance
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики IE2694
  8.404 ДЕН
  Заштеда 15%
  9.888 ДЕН
  Додај во кошничка
  adidas Dame 8 Extply
  Патики
  adidas Dame 8 Extply