за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas Terrex
Код на производ: IG8020
adidas

adidas Terrex

Код на производ: IG8020
Код на производителот: LSF77
adidas Terrex се машки патики за трчање кои ви овозможуваат да истражувате различни патеки и да ги освојувате врвовите. Без разлика дали патеките се високи или ниски, влажни или суви, овие патики за трчање на adidas се дизајнирани да ве одведат каде што сакате да одите. Издржливиот дизајн ги комбинира одличната тракција на Continental™ Rubber ѓонот со лесен, но издржлив дизајн кој ви овозможува да се движите од улицата до патеката и повторно да се вратите назад. Водоотпорната, дишечка GORE-TEX мембрана штити од влажни услови, додека мрежестиот горен дел обезбедува удобност што го следи секој чекор. Во комбинација со Lightstrike среден ѓон, овие чевли обезбедуваат самодоверба и зголемена удобност додека ги истражувате патеките. Делумно се направени од рециклирани материјали, а горниот дел содржи најмалку 50% рециклиран материјал. Тоа е дел од иницијативата на adidas да стави крај на пластичниот отпад, користејќи одржливи материјали во изградбата на горниот дел. Рефлектирачките елементи дополнително ја подобруваат видливоста, што ги прави идеални за трчање по патека. Овие патики се вистинската комбинација на перформанси и одржливост. Спецификација: Машки патики Continental™ Гумен ѓон GORE-TEX мембрана Мрежест горен дел Lightstrike среден ѓон Рефлектирачки детали.
10.488 ДЕН
10.488 ДЕН
10.488 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 7- 41 1/3 26
 • 8 42 26.5
 • 8- 42 2/3 27
 • 9 43 1/3 27.5
 • 9- 44 28
 • 10- 45 1/3 29
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas Terrex се машки патики за трчање кои ви овозможуваат да истражувате различни патеки и да ги освојувате врвовите. Без разлика дали патеките се високи или ниски, влажни или суви, овие патики за трчање на adidas се дизајнирани да ве одведат каде што сакате да одите. Издржливиот дизајн ги комбинира одличната тракција на Continental™ Rubber ѓонот со лесен, но издржлив дизајн кој ви овозможува да се движите од улицата до патеката и повторно да се вратите назад. Водоотпорната, дишечка GORE-TEX мембрана штити од влажни услови, додека мрежестиот горен дел обезбедува удобност што го следи секој чекор. Во комбинација со Lightstrike среден ѓон, овие чевли обезбедуваат самодоверба и зголемена удобност додека ги истражувате патеките. Делумно се направени од рециклирани материјали, а горниот дел содржи најмалку 50% рециклиран материјал. Тоа е дел од иницијативата на adidas да стави крај на пластичниот отпад, користејќи одржливи материјали во изградбата на горниот дел. Рефлектирачките елементи дополнително ја подобруваат видливоста, што ги прави идеални за трчање по патека. Овие патики се вистинската комбинација на перформанси и одржливост. Спецификација:

 • Машки патики
 • Continental™ Гумен ѓон
 • GORE-TEX мембрана
 • Мрежест горен дел
 • Lightstrike среден ѓон
 • Рефлектирачки детали

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Performance
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики IE7966
  3.988 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Патики IE5477
  5.588 ДЕН
  Додај во кошничка
  adidas Terrex
  Патики
  adidas Terrex