за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Nike ZoomX Zegama
Nike ZoomX Zegama
Nike ZoomX Zegama
Nike ZoomX Zegama
Nike ZoomX Zegama
Nike ZoomX Zegama
Nike ZoomX Zegama
Nike ZoomX Zegama
Nike ZoomX Zegama
Nike ZoomX Zegama
Код на производ: DH0623-403
Nike

Nike ZoomX Zegama

Код на производ: DH0623-403
Соочете се со нерамни, бескомпромисни терени во Nike ZoomX Zegama машките патики за trail трчање. Дизајнирани со поголем стисок и стабилност, помагаат да се намали заморот и да се заштитите од удари, за да можете да продолжите да се качувате кога теренот станува каллив и валкан. Без разлика дали се работи за стрмно и карпесто искачување, или непречено спуштање, чувствувајте се самоуверено кога ќе одлучите да го поминете. Мрежестиот горен дел обезбедува оптимална дишливост додека внатрешната конструкција на петицата обезбедува стабилност на сите варијации на патеката. Лесниот среден ѓон Nike Zoom X е подигнат за да ви даде поголема заштита прозрачност при подолги протегања на вашето трчање. Подлабоките и разновидни жлебови, нагласени со поголемо растојание, обезбедуваат одлична влечна сила на технички терен. Спецификација: Плиток профил Со врзување Мрежест горен дел Nike Zoom X Ѓон со длабоки жлебови.

Без разлика дали сте во теретана, на патека или едноставно уживате во опуштен, спортски стил, новата колекција ви носи совршен баланс на удобност и функционалност. Од обувки до облека и опрема, најновите модели се дизајнирани со фокус на квалитетни материјали, енергични бои и детали, за да ви дадат чувство на удобност и најдобри перформанси во секоја прилика.

10.890 ДЕН
10.890 ДЕН
9.257 ДЕН
Заштеда: 1.633 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 8 41 26
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Соочете се со нерамни, бескомпромисни терени во Nike ZoomX Zegama машките патики за trail трчање. Дизајнирани со поголем стисок и стабилност, помагаат да се намали заморот и да се заштитите од удари, за да можете да продолжите да се качувате кога теренот станува каллив и валкан. Без разлика дали се работи за стрмно и карпесто искачување, или непречено спуштање, чувствувајте се самоуверено кога ќе одлучите да го поминете. Мрежестиот горен дел обезбедува оптимална дишливост додека внатрешната конструкција на петицата обезбедува стабилност на сите варијации на патеката. Лесниот среден ѓон Nike Zoom X е подигнат за да ви даде поголема заштита прозрачност при подолги протегања на вашето трчање. Подлабоките и разновидни жлебови, нагласени со поголемо растојание, обезбедуваат одлична влечна сила на технички терен. Спецификација:

 • Плиток профил
 • Со врзување
 • Мрежест горен дел
 • Nike Zoom X
 • Ѓон со длабоки жлебови

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд Nike
  Возраст За возрасни
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Nike ZoomX Zegama
  Патики
  Nike ZoomX Zegama