за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas Duramo SL
adidas Duramo SL
adidas Duramo SL
adidas Duramo SL
adidas Duramo SL
adidas Duramo SL
adidas Duramo SL
adidas Duramo SL
adidas Duramo SL
adidas Duramo SL
Код на производ: IE7963
adidas

adidas Duramo SL

Код на производ: IE7963
Код на производителот: LZQ32
adidas Duramo SL се машки патики за трчање со кои ќе постигнете совршен баланс на стабилност и мекост.Тие се издржливи и дизајнирани да постигнуваат оптимални резултати на патеката, подготвени да го следат вашето темпо и да направат да се чувствувате лесно по секој километар. Мрежестиот горен дел нежно се обвиткува околу вашите стапала додека ги комбинира удобноста и издржливоста што ја сакате. Lightmotion средниот ѓон е подготвен да одговори на секое ваше забрзување со уште подобро амортизирање и да ја обезбеди удобноста што ја заслужувате. Патиките се со плиток профил со класични врвки и познатите три ленти, кои јасно ја покажуваат вашата љубов кон брендот adidas. Adiwear гумениот ѓон е отпорен и издржлив на различни површини и обезбедува одлична тракција во повеќе насоки. Облечете ги овие одлични патики на adidas и почнете да се борите со километри и да соборувате рекорди. Спецификација: Машки патики за трчање Lightmotion среден ѓон Со врзување Плиток профил Adiwear гумен ѓон Горниот дел содржи најмалку 50% рециклирана содржина.

Без разлика дали сте во теретана, на патека или едноставно уживате во опуштен, спортски стил, новата колекција ви носи совршен баланс на удобност и функционалност. Од обувки до облека и опрема, најновите модели се дизајнирани со фокус на квалитетни материјали, енергични бои и детали, за да ви дадат чувство на удобност и најдобри перформанси во секоја прилика.

3.988 ДЕН
3.988 ДЕН
3.589 ДЕН
Заштеда: 399 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 7- 41 1/3 26
 • 8 42 26.5
 • 8- 42 2/3 27
 • 9 43 1/3 27.5
 • 9- 44 28
 • 10 44 2/3 28.5
 • 10- 45 1/3 29
 • 11 46 29.5
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas Duramo SL се машки патики за трчање со кои ќе постигнете совршен баланс на стабилност и мекост.Тие се издржливи и дизајнирани да постигнуваат оптимални резултати на патеката, подготвени да го следат вашето темпо и да направат да се чувствувате лесно по секој километар. Мрежестиот горен дел нежно се обвиткува околу вашите стапала додека ги комбинира удобноста и издржливоста што ја сакате. Lightmotion средниот ѓон е подготвен да одговори на секое ваше забрзување со уште подобро амортизирање и да ја обезбеди удобноста што ја заслужувате. Патиките се со плиток профил со класични врвки и познатите три ленти, кои јасно ја покажуваат вашата љубов кон брендот adidas. Adiwear гумениот ѓон е отпорен и издржлив на различни површини и обезбедува одлична тракција во повеќе насоки. Облечете ги овие одлични патики на adidas и почнете да се борите со километри и да соборувате рекорди. Спецификација:

 • Машки патики за трчање
 • Lightmotion среден ѓон
 • Со врзување
 • Плиток профил
 • Adiwear гумен ѓон
 • Горниот дел содржи најмалку 50% рециклирана содржина

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Performance
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики IG3336
  7.189 ДЕН
  Заштеда 10%
  7.988 ДЕН
  Додај во кошничка
  adidas Duramo SL
  Патики
  adidas Duramo SL