за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas FortaRun 2.0
Код на производ: IF6220
adidas

adidas FortaRun 2.0

Код на производ: IF6220
Код на производителот: LZU49
adidas FortaRun 2.0 детските патики се секогаш подготвени за нови авантури на вашите малечки. Децата трчаат наоколу без разлика во кое време од денот. Тие, исто така, може да изгледаат добро кога го прават тоа со овие детски adidas патики. Шарениот горен дел ќе ги остави сите без здив, а мекиот Cloudfoam среден ѓон ќе го направи секој чекор удобен. Лепенките ќе обезбедат цврсто вклопување додека децата трчаат, скокаат и играат. Направен од низа рециклирани материјали и најмалку 50% рециклирана содржина, овој производ е само едно од решенијата на adidias за да се стави крај на пластичниот отпад. Спецификација: Детски патики Еластични врвки со лепенки Текстилен горен дел со повеќеслојни облоги без шиење Конструкција налик на чорап Текстилна облога Cloudfoam среден ѓон Гумен ѓон Горниот дел содржи најмалку 50% рециклирана содржина.
Prosečna ocena:
5
1 ocena
1 ocena
1
(Oceni)

Без разлика дали сте во теретана, на патека или едноставно уживате во опуштен, спортски стил, новата колекција ви носи совршен баланс на удобност и функционалност. Од обувки до облека и опрема, најновите модели се дизајнирани со фокус на квалитетни материјали, енергични бои и детали, за да ви дадат чувство на удобност и најдобри перформанси во секоја прилика.

3.688 ДЕН
3.688 ДЕН
3.319 ДЕН
Заштеда: 369 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 4 36 2/3 23
 • 4- 37 1/3 23.5
 • 5 38 24
 • 5- 38 2/3 24.5
 • 6 39 1/3 25
 • 6- 40 25.5
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas FortaRun 2.0 детските патики се секогаш подготвени за нови авантури на вашите малечки. Децата трчаат наоколу без разлика во кое време од денот. Тие, исто така, може да изгледаат добро кога го прават тоа со овие детски adidas патики. Шарениот горен дел ќе ги остави сите без здив, а мекиот Cloudfoam среден ѓон ќе го направи секој чекор удобен. Лепенките ќе обезбедат цврсто вклопување додека децата трчаат, скокаат и играат. Направен од низа рециклирани материјали и најмалку 50% рециклирана содржина, овој производ е само едно од решенијата на adidias за да се стави крај на пластичниот отпад. Спецификација:

 • Детски патики
 • Еластични врвки со лепенки
 • Текстилен горен дел со повеќеслојни облоги без шиење
 • Конструкција налик на чорап
 • Текстилна облога
 • Cloudfoam среден ѓон
 • Гумен ѓон
 • Горниот дел содржи најмалку 50% рециклирана содржина

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Kids
  Намена Трчање
  Бренд adidas
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Колекција Sportswear

  Последна оценка на производот

  Прикажаните оценки се преземени исклучиво од корисници кои го купиле производот.
  Diana
  Diana
  11.04.2024. 16:22
  Toplo gi preporacuvam....lesni za odene 10+

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики ID0378
  3.859 ДЕН
  Заштеда 10%
  4.288 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:6
  Патики ID0599
  2.509 ДЕН
  Заштеда 10%
  2.788 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Патики IG1238
  2.059 ДЕН
  Заштеда 10%
  2.288 ДЕН
  Додај во кошничка
  adidas FortaRun 2.0
  Патики
  adidas FortaRun 2.0