за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas TERREX FREE HIKER 2
adidas TERREX FREE HIKER 2
adidas TERREX FREE HIKER 2
adidas TERREX FREE HIKER 2
adidas TERREX FREE HIKER 2
adidas TERREX FREE HIKER 2
adidas TERREX FREE HIKER 2
adidas TERREX FREE HIKER 2
adidas TERREX FREE HIKER 2
adidas TERREX FREE HIKER 2
adidas TERREX FREE HIKER 2
adidas TERREX FREE HIKER 2
adidas TERREX FREE HIKER 2
adidas TERREX FREE HIKER 2
Код на производ: IG5459
adidas

adidas TERREX FREE HIKER 2

Код на производ: IG5459
Код на производителот: MDN93
Од планинарење до патувања за викенд, лесните машки outdoor патики adidas TERREX TERREX FREE HIKER 2 GTX нудат удобност и поддршка од следната генерација за да го проширите опсегот на патеката. Средниот ѓон BOOST испорачува енергија со секој чекор за да ве одржува на пократки и подолги трчања. GORE-TEX мембраната спречува влагата да навлезе во патиката, а притоа дозволува вашите стапала да дишат додека се загреваат. Мекиот горен и гумен јазик го гушкаат стапалото за удобност што ви овозможува да пешачите подолго. Внатрешниот обликуван дел и потпирачот за потпетици обезбедуваат сигурност при навигација по карпести и нерамни терени, додека гумениот надворешен ѓон Continental™ обезбедува влечење во сите услови. Горниот дел од овие патики има најмалку 50% рециклиран материјал. Спецификација: Машки outdoor патики Плиток профил Врвки Горен дел од мрежа отпорен на триење Обликуван горен дел на патиката и засилување во пределот на петицата Внатрешна мембрана GORE-TEX Рамка за стабилизирање EVA BOOST среден ѓон Continental™ гумен ѓон.

Технологијата GORE-TEX ќе ве заштити од вода, дожд, кал и ветер, речиси како најлон, но за разлика од него, ќе му овозможи на телото да се ослободи од вишокот на влага, која во форма на водена пареа може да помине низ меѓупросторите во текстурата на овој револуционерен материјал. Погледнете ги сите модели на GORE-TEX ТУКА.

11.688 ДЕН
11.688 ДЕН
8.766 ДЕН
Заштеда: 2.922 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 7- 41 1/3 26
 • 8 42 26.5
 • 8- 42 2/3 27
 • 9 43 1/3 27.5
Изберете ја количината: 1 ПАР
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Од планинарење до патувања за викенд, лесните машки outdoor патики adidas TERREX TERREX FREE HIKER 2 GTX нудат удобност и поддршка од следната генерација за да го проширите опсегот на патеката. Средниот ѓон BOOST испорачува енергија со секој чекор за да ве одржува на пократки и подолги трчања. GORE-TEX мембраната спречува влагата да навлезе во патиката, а притоа дозволува вашите стапала да дишат додека се загреваат. Мекиот горен и гумен јазик го гушкаат стапалото за удобност што ви овозможува да пешачите подолго. Внатрешниот обликуван дел и потпирачот за потпетици обезбедуваат сигурност при навигација по карпести и нерамни терени, додека гумениот надворешен ѓон Continental™ обезбедува влечење во сите услови. Горниот дел од овие патики има најмалку 50% рециклиран материјал.
Спецификација:

 • Машки outdoor патики
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Горен дел од мрежа отпорен на триење
 • Обликуван горен дел на патиката и засилување во пределот на петицата
 • Внатрешна мембрана GORE-TEX
 • Рамка за стабилизирање EVA
 • BOOST среден ѓон
 • Continental™ гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Возраст За возрасни
  Бренд adidas
  Намена Outdoor
  Боја Беж
  Колекција Performance
  ПроизведувачAdidas AG Add: Adi-Dassler-Strasse 1, Herzogenaurach Bayern (Bavaria) 91074, Germany
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  adidas TERREX FREE HIKER 2
  Патики
  adidas TERREX FREE HIKER 2