за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

TERREX AX4 MID GTX
TERREX AX4 MID GTX
TERREX AX4 MID GTX
TERREX AX4 MID GTX
TERREX AX4 MID GTX
TERREX AX4 MID GTX
TERREX AX4 MID GTX
TERREX AX4 MID GTX
TERREX AX4 MID GTX
TERREX AX4 MID GTX
Код на производ: HQ1049

TERREX AX4 MID GTX

Код на производ: HQ1049
Код на производителот: LRH49
adidas TERREX AX4 MID GTX се лесни, водоотпорни и разновидни женски планинарски патики направени за истражување и луда забава на отворено. После секоја планинарска авантура во овие патики, ќе можете да ги „слушнете“ стапалата како им се заблагодаруваат. Нивниот дизајн го комбинира лесното чувство на трчање по патека со стабилноста на полудлабоки патики за планинарење. Преминувањето на потоката и влажните патеки се дел од доброто искуство кога имате GORE-TEX мембрана за да ве одржува суви. Надворешниот ѓон Continental™ од гумен зафатен во сите услови значи дека можете да им верувате на овие патики и да ја преземете секоја авантура што ја сакате, знаејќи дека вашите стапала ќе бидат удобни. Спецификација: Женски планинарски патики Полудлабок профил Врвки Мрежест и синтетички горен дел со водоотпорна GORE-TEX мембрана Лесно чувство Лого на adidas Continental™ гумен ѓон.

Технологијата GORE-TEX ќе ве заштити од вода, дожд, кал и ветер, речиси како најлон, но за разлика од него, ќе му овозможи на телото да се ослободи од вишокот на влага, која во форма на водена пареа може да помине низ меѓупросторите во текстурата на овој револуционерен материјал. Погледнете ги сите модели на GORE-TEX ТУКА.

Големини EU
Големини
Големини CM
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas TERREX AX4 MID GTX се лесни, водоотпорни и разновидни женски планинарски патики направени за истражување и луда забава на отворено. После секоја планинарска авантура во овие патики, ќе можете да ги „слушнете“ стапалата како им се заблагодаруваат. Нивниот дизајн го комбинира лесното чувство на трчање по патека со стабилноста на полудлабоки патики за планинарење. Преминувањето на потоката и влажните патеки се дел од доброто искуство кога имате GORE-TEX мембрана за да ве одржува суви. Надворешниот ѓон Continental™ од гумен зафатен во сите услови значи дека можете да им верувате на овие патики и да ја преземете секоја авантура што ја сакате, знаејќи дека вашите стапала ќе бидат удобни.
Спецификација:

 • Женски планинарски патики
 • Полудлабок профил
 • Врвки
 • Мрежест и синтетички горен дел со водоотпорна GORE-TEX мембрана
 • Лесно чувство
 • Лого на adidas
 • Continental™ гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Боја Црна
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики ID6286
  Цена 4.288 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 314350L-LPMT
  Цена 4.790 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 314350L-BKMT
  Цена 4.790 ДЕН
  Додај во кошничка
  TERREX AX4 MID GTX
  Патики
  TERREX AX4 MID GTX