за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Ellesse FRANCESCO
Ellesse FRANCESCO
Ellesse FRANCESCO
Ellesse FRANCESCO
Ellesse FRANCESCO
Ellesse FRANCESCO
Код на производ: ELF231M403-01
Ellesse

Ellesse FRANCESCO

Код на производ: ELF231M403-01
ELLESSE FRANCESCO се машки папучи за капење кои гарантираат удобност. Тие се совршен избор за мажи кои сакаат да пливаат во текот на целата година. Вие избирате дали ќе одите на базен или на плажа. Во моделот FRANCESCO, стапалата ќе останат свежи, па сигурно ќе ги исполнат вашите очекувања и ќе ја подигнат удобноста на повисоко ниво. Горниот дел гарантира пријатен допир со секој чекор, а ѓонот EVA со релјефна текстура е одговорен за мекост и безбедно чекорење на влажни површини. Познатата графика Ellesse јасно ја истакнува посветеноста на омилениот бренд. Спецификација: Машки папучи за пливање Лого на ELLESSE EVA ѓон.
1.090 ДЕН
1.090 ДЕН
436 ДЕН
Заштеда: 654 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 44 44
 • 45 45
 • 46 46
Изберете ја количината: 1 ПАР
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

ELLESSE FRANCESCO се машки папучи за капење кои гарантираат удобност. Тие се совршен избор за мажи кои сакаат да пливаат во текот на целата година. Вие избирате дали ќе одите на базен или на плажа. Во моделот FRANCESCO, стапалата ќе останат свежи, па сигурно ќе ги исполнат вашите очекувања и ќе ја подигнат удобноста на повисоко ниво. Горниот дел гарантира пријатен допир со секој чекор, а ѓонот EVA со релјефна текстура е одговорен за мекост и безбедно чекорење на влажни површини. Познатата графика Ellesse јасно ја истакнува посветеноста на омилениот бренд. Спецификација:

 • Машки папучи за пливање
 • Лого на ELLESSE
 • EVA ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Папучи
  Пол Машки
  Возраст За возрасни
  Бренд Ellesse
  Намена Пливање
  Боја Црна
  ПроизведувачPentland Brands Limited, Lakeside, Squires Lane London, N3 2QL, UK
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb ; BDS Slovakia s. r. o.,Tomášikova 50/E 831 04, Bratislava

  Последна оценка на производот

  Прикажаните оценки се преземени исклучиво од корисници кои го купиле производот.
  pece
  pece
  14.05.2024. 14:06

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Папучи ELF241M401-92
  952 ДЕН
  Заштеда 20%
  1.190 ДЕН
  Додај во кошничка
  Ellesse FRANCESCO
  Папучи
  Ellesse FRANCESCO