за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
KD Trey 5 X
KD Trey 5 X
KD Trey 5 X
KD Trey 5 X
KD Trey 5 X
KD Trey 5 X
KD Trey 5 X
KD Trey 5 X
KD Trey 5 X
KD Trey 5 X
Код на производ: DD9538-014

KD Trey 5 X

Код на производ: DD9538-014
Со својот лесен горен и мек систем за поддршка, кошаркарските патики Nike KD Trey 5 X ќе ви овозможат да „пливате“ како Кевин Дурант, чекајќи го совршениот момент за одлетување до кошот. Безбедносната лента во пределот на средината на стапалото е погодна за забивање и одбранбени ставови, бидејќи ви овозможува да ја заглавите ногата и да продолжите да победувате. Единицата Zoom Air во предната страна обезбедува совршено амортизирање. Материјалите што се користат во отворот даваат меко чувство, додека издржливите материјали во пределот на прстите обезбедуваат поддршка. Гумените детали од страната додаваат заканувачки изглед на Slim Reaper, додека бројот 7 (бројот на KD) и X (означува десеттото повторување на оваа патика) на јазикот ги прават овие патики задолжителни за сите љубители на кошарката, особено за љубителите на Кевин Дурант. Спецификација: Кошаркарски патики Плиток профил Врвки Единица Air Zoom Вградено лого на Swoosh Логото на KD во дизајнот.
Големини EU
Големини
Големини CM
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Со својот лесен горен и мек систем за поддршка, кошаркарските патики Nike KD Trey 5 X ќе ви овозможат да „пливате“ како Кевин Дурант, чекајќи го совршениот момент за одлетување до кошот. Безбедносната лента во пределот на средината на стапалото е погодна за забивање и одбранбени ставови, бидејќи ви овозможува да ја заглавите ногата и да продолжите да победувате. Единицата Zoom Air во предната страна обезбедува совршено амортизирање. Материјалите што се користат во отворот даваат меко чувство, додека издржливите материјали во пределот на прстите обезбедуваат поддршка. Гумените детали од страната додаваат заканувачки изглед на Slim Reaper, додека бројот 7 (бројот на KD) и X (означува десеттото повторување на оваа патика) на јазикот ги прават овие патики задолжителни за сите љубители на кошарката, особено за љубителите на Кевин Дурант.
Спецификација:

 • Кошаркарски патики
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Единица Air Zoom
 • Вградено лого на Swoosh
 • Логото на KD во дизајнот

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Боја Бела
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FB2238-001
  13.590 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики DX4985-600
  9.190 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  KD Trey 5 X
  Патики
  KD Trey 5 X