за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Nike Court Vision Low Next Nature
Nike Court Vision Low Next Nature
Nike Court Vision Low Next Nature
Nike Court Vision Low Next Nature
Nike Court Vision Low Next Nature
Nike Court Vision Low Next Nature
Nike Court Vision Low Next Nature
Nike Court Vision Low Next Nature
Код на производ: DH2987-100
Nike

Nike Court Vision Low Next Nature

Код на производ: DH2987-100
Запознајте ги новите машки lifestyle патики Nike Court Vision Low Next Nature. Значи, вие сте заљубени во класичниот кошаркарски изглед од 80-тите, но ја сакате брзата култура на денешниот натпревар. Направени од најмалку 20% рециклиран материјал, нивниот остар горен дел и ватираните облоги го одржуваат духот на иконскиот оригинален стил. Засилената ниска потпетица изгледа добро и се чувствува уште подобро кога ги носите овие патики. Патиките се со плиток профил со класични врвки. Перфорациите во пределот на прстите и на страните ја зголемуваат удобноста и дишењето. Логото на Nike јасно покажува на кој бренд најмногу му верувате. Гумениот ѓон обезбедува издржливост и одлично држење. Спецификација: Машки lifestyle патики Плиток профил Врвки Остри горен дел и зашиени ревери Најмалку 20% рециклиран материјал Лого на Nike Перфорации Гумен ѓон.

Во соработка со EcoVision проектот, за вас ги издвојуваме eco-friendly моделите на добро познатите брендови изработени од рециклирани, вегански, биоразградливи и други материјали кои допринесуваат за заштита и чување на животната средина.

Без разлика дали сте во теретана, на патека или едноставно уживате во опуштен, спортски стил, новата колекција ви носи совршен баланс на удобност и функционалност. Од обувки до облека и опрема, најновите модели се дизајнирани со фокус на квалитетни материјали, енергични бои и детали, за да ви дадат чувство на удобност и најдобри перформанси во секоја прилика.

Посетете ја нашата веб-продавница сега и направете комбинации со дополнителни 10%, 15% или дури 20% попуст! Вашата спортска сезона започнува овде, со стил и паметно купување!Погледнете ја целата понуда овде.

Погледнете ја целата понуда овде. Понудата не може да се комбинира со S&B тикети.

 

 

5.490 ДЕН
5.490 ДЕН
4.118 ДЕН
Заштеда: 1.372 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
Изберете ја количината: 1 ПАР
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Запознајте ги новите машки lifestyle патики Nike Court Vision Low Next Nature. Значи, вие сте заљубени во класичниот кошаркарски изглед од 80-тите, но ја сакате брзата култура на денешниот натпревар. Направени од најмалку 20% рециклиран материјал, нивниот остар горен дел и ватираните облоги го одржуваат духот на иконскиот оригинален стил. Засилената ниска потпетица изгледа добро и се чувствува уште подобро кога ги носите овие патики. Патиките се со плиток профил со класични врвки. Перфорациите во пределот на прстите и на страните ја зголемуваат удобноста и дишењето. Логото на Nike јасно покажува на кој бренд најмногу му верувате. Гумениот ѓон обезбедува издржливост и одлично држење.
Спецификација:

 • Машки lifestyle патики
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Остри горен дел и зашиени ревери
 • Најмалку 20% рециклиран материјал
 • Лого на Nike
 • Перфорации
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Возраст За возрасни
  Бренд Nike
  Намена Lifestyle
  Боја Бела
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb

  Последна оценка на производот

  Прикажаните оценки се преземени исклучиво од корисници кои го купиле производот.
  Лидија
  Лидија
  19.04.2024. 14:52
  Selda
  Selda
  11.12.2023. 18:04
  Nedzla
  Nedzla
  25.11.2023. 16:11
  Odlicni
  Vesna
  Vesna
  18.11.2023. 16:30
  5
  Antonio
  Antonio
  27.08.2023. 20:41
  Marina Vojceska
  Marina Vojceska
  04.09.2022. 10:26
  Branka Krajchevska
  Branka Krajchevska
  30.05.2022. 11:04
  Nemanja
  Nemanja
  30.05.2022. 09:26
  Одлично.
  Tanja Karova
  Tanja Karova
  29.05.2022. 13:07
  Ceca Pajdakova
  Ceca Pajdakova
  17.05.2022. 13:08

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 695484-003
  8.790 ДЕН
  Додај во кошничка
  Nike Court Vision Low Next Nature
  Патики
  Nike Court Vision Low Next Nature