за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ОМИЛЕНИ И ВО ЛЕТО: Ги сакаме овие Air Max патики веднаш!
Трендови
13.07.2021.
Трендови

ОМИЛЕНИ И ВО ЛЕТО: Ги сакаме овие Air Max патики веднаш!

13.07.2021.

Ќе ве забележат каде и да ги носите, омилени се без оглед на сезоната, ги пратат трендовите и модната насока и што е актуелно. Да, зборуваме за Nike Air Max патиките што можеме да ги носиме насекаде и со сè. Единствено што сакаме да смениме се боите кои се пошарени ова лето од кога било досега. Погледнете ги моделите што ги посакуваме сега, веднаш!

NIKE AIR MAX EXCEE ПАТИКИТЕ

Атрактивниот дизајн на женските патики Nike Air Max Excee е инспириран од култните 90-ти години и претставува совршен спој на модерен и ретро стил. Совршени се за во лето бидејќи можете да ги комбинирате со урбани дневни, но и привлечни вечерни комбинации, со фустани, здолништа и шорцеви.

NIKE AIR MAX ALPHA TRAINER 3

Кој вели дека патиките Air Max треба да се носат само во lifestyle варијанти? Ви го претставуваме Nike Air Max Alpha Trainer 3 - машкиот модел на патики за тренинг што ќе ви биде најдобра поддршка во теретана. Со широка, рамна основа и ѓонови исполнети со воздух, тие се совршени за обезбедување удобна стабилност за време на секој тренинг. Дизајн кој ќе ги издржи најтешките тренинзи и ќе сакате често да ги носите.

 NIKE AIR MAX BOLT LIFESTYLE ПАТИКИТЕ ЗА МОМЧИЊА 

Патики кои овозможуваат квалитет и удобност истовремено, Nike Air Max Bolt се едни од најголемите летни фаворити кога станува збор за модели за деца. Тие изгледаат одлично, неверојатно се удобни, обезбедуваат стабилност и поддршка на стапалото и лесно се облекуваат. Сите овие критериуми мора да ги имате предвид при купувањето патики. Изберете го овој модел ова лето!

NIKE AIR MAX BELLA TRAINER 4 ЖЕНСКИ ПАТИКИ

Ви претставуваме женски патики за тренинг во кои секој ваш потег ќе ви биде вистинско задоволство - Nike Air Max Bella Trainer 4. Лесните мрежести делови на горниот дел овозможуваат циркулација на воздух на стапалото, додека системот за врзување гарантира стабилност. Воздушните перничиња Air Max и ѓонот од пена го амортизираат секој чекор, а swoosh знакот во соодветна боја даваат привлечен изглед на овој модел.

NIKE AIR MAX SPORT CLASH LIFESTYLE ПАТИКИ ЗА ТИНЕЈЏЕРИ

Едноставни и удобни со привлечни бои, lifestyle патиките Nike Air Max Sport Clash за тинејџери се одлични во сите варијанти и комбинации. Совршената комбинација на материјали и мешавината на воздух и пена во ѓонот го прават секој чекор уште поудобен и полесен. Пастелните детали на неутралниот горен дел се причината што овој модел е најчестиот избор на љубителите на Air Max патиките.

NIKE AIR MAX BOLT ЖЕНСКИ ПАТИКИ СО РОЗОВИ ДЕТАЛИ

Розовите детали на горниот дел ги прават Nike Air Max Bolt патиките идеални за жени. Лесни, пријатни и привлечни, можете да ги комбинирате како сакате - со елегантни фустани, за дневни варијанти, па дури и деловни комбинации. Сигури сме дека ќе ги обожавате.

МАШКИ LIFESTYLE ПАТИКИ NIKE AIR MAX BOLT

Инспирирани од тркачки модели, lifestyle патиките за мажи Nike Air Max Bolt имаат богат дизајн кој привлекува внимание на прв поглед. Деталите придонесуваат за поголема привлечност на патиките, додека неутралната подлога и средниот ѓон од пена го прават овој модел совршен избор за летото.

Сите модели од овој блог можете да ги најдете во нашите продавници или да ги нарачате online.

КАКО ДА ГИ ИСЧИСТИТЕ AIR MAX ПАТИКИТЕ?

Пред да започнете со чистење на патиките, отстранете ја прашината со мека четка и извадете ги каменчињата кои влегле во текстурата на ѓонот при одење. Следниот чекор е да ги измиете патиките со тврда четка во млака вода.

Би било добро да ги отстраните врвките пред да ги измиете патиките, со цел да го измиете јазикот и сите места што се нечисти.

За да ги измиете патиките Air Max, истурете млака вода во када или друг сад и потопете ја четката во вода. Тријте го сапунот со нежни кружни движења во една насока. Мијте ги патиките дел по дел. Прво измијте го горниот дел, а потоа исушете го тој дел со сува магична крпа, а потоа продолжете да ги миете другите делови додека не бидат целосно чисти.

За тврдоглавите дамки на патиките, повторете го процесот на миење неколку пати.

Немојте да ги сушите патиките на сонце или кој било друг извор на топлина, како што е радијаторот. Препорачливо е да ги оставите на ветер или во сенка, бидејќи во спротивно може да избледат или да ја променат оригиналната боја.

Редовно одржувајте ги со спрејови за заштита, бидејќи ова е најдобриот начин да уживате со омилените Air Max модели секоја сезона.

Love is in the Air!

Тимот на Sport Vision

Слични статии

07.
Jul.
Трендови
Изберете еден од овие костими за капење и изгледајте ова лето женствено и елегантно на плажа или на базен.
02.
Jul.
Трендови
Време е да ја комплетирате вашата летна колекција со овие модели. Имаме одлични предлози за вас!
20.
Apr.
Трендови
Патиките веќе долго време се неизбежен дел од комбинациите во кои уживаме секој ден, без разлика на сезоната и временските услови.