за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE RUN UTILITY – ТВОЈАТА МОТИВАЦИЈА ЗА ЕСЕНСКО ТРЧАЊЕ
Трчање
12.12.2018.
Трчање

NIKE RUN UTILITY – ТВОЈАТА МОТИВАЦИЈА ЗА ЕСЕНСКО ТРЧАЊЕ

12.12.2018.

Ниските температури, облаците, дождот и ветерот го отежнуваат пронаоѓањето на мотивација за трчање.

Доколку пак успееш да се мотивираш и да се натераш себеси да трчаш, и покрај временските услови, ќе бидеш исполнет со нова позитивна енергија, усовршена форма како и силен имунолошки систем.

Најважно е ѓонот на патиките да не се лизга за време на трчање на влажните стази- неретко прекриени со паднати листови, кој помага во спречување на пад и повреда.

Новата Nike Running колекција влева доверба кај сите тркачи кои сакаат удобност, заштита и стил дури и за време на лошите зимски услови.

NIKE RUNNING КОЛЕКЦИЈА ЗА МАЖИ

NIKE RUNNING КОЛЕКЦИЈА ЗА ЖЕНИ

Без разлика дали тренираш за (полу)маратон или го планираш своето утринско трчање, потребно е да го избереш моделот кој највеќе ќе одговара на твојот тип на трчање.

Со технологијата Shield, Nike ги креираше патиките за трчање кои ги исполнуваат и најстрогите тркачки критериуми:

  • Водоотпорен горен дел,
  • Рефлектирачки елементи за ноќни услови и
  • ѓон кој овозможува адекватно припојување, дури и на влажни услови.

Една од главните повратни информации, кога е во прашање зимското трчање е дека мокрите врвки тешко се одврзуваат, посебно со ракавици. Тимот на дизајнери го зема тоа во предвид и направи систем за  врзување со жабици, кој на своите завршетоци има кукаст дел кој се закачува за врвките – и на тој начин не сметаат за време на трчањето. Ваквиот начин на врзување овозможува на тркачите брзо и лесно подесување на јачината на стегање – дури и со ракавици и без оглед на временските услови.

Рефлетивноста на малите отвори за врвките и Swoosh логотипот, ја зголемуваат видливоста во ноќта. Рефлектирачките LED елементи го осветлуваат секој чекор однапред, и така без проблем можеш да трчаш и на неосветлени стази.

NIKE ПАТИКИ ЗА ТРЧАЊЕ ВО ЗИМСКИ УСЛОВИ – ЗА МАЖИ

NIKE ПАТИКИ ЗА ТРЧАЊЕ ВО ЗИМСКИ УСЛОВИ - ЗА ЖЕНИ

Сите патики од Nike Run Utility колекцијата за тркачи имаат дизајниран надворешен ѓон кој одговара на зимските услови. Гумата на надворешниот ѓон на Nike Shield патиките е формулирана за оптимално припојување на влажни површини, додека пак шарата овозможува интензивен контакт на површината на гумата со подлога, што резултира со подобрена стабилност за време на трчањето на влажни површини. Таа компонента е подобра и од леплива гума и овозможува врвно припојување.

МОТИВИРАЈТЕ СЕ. ТРЧАЈТЕ

Се поставува прашањето - како всушност да се најде мотивација за да се трча за време на ладните денови? На што треба да внимаваш кога ќе трчаш по ладно и дождливо време? Кој е најдоброт начин за одржување на формата и на што треба да се внимава кога избираш обувки и облека за трчање кога е ладно?

Тестирањето на новите  Nike Air Zoom Pegasus 35 Shield патики го направи маратонецот Ruddy Trobrillant, член на NRC клубот од Париз и притоа рече: "Кога трчате по дожд, можете јасно да ја слушнете како удира во земјата а и ќе се почувствувате како да летате низ воздухот", а впечатокот на  Sonny Turner е  "Трчањето ме прави силна - како сила што не може да се пресмета!"

Со корисни совети и избор на соодветни модели од новата Nike Run Utility Pack колекција ќе бидете задоволни со трчањето по дожд. Чувството на победа како и на обновување на енергијата и покрај временските услови е неспоредливо.

И не заборавајте: летните резултати се создаваат во зима – ништо не може да застанe на патот на твојата трка.

Новите модели од колекција Nike Run Utility Pack можете да ги најдете во продавниците на Sport Vision како и на Online shop.

Слични статии

12.
Sep.
Трчање
Моделот Nike Air Zoom Pegasus 35 и новата Nike колекција за трчање  можете да ги пронајдете во продавниците на Sport Vision, како и на Online shop.
30.
Nov.
Трчање
Посебно дизајнираната колекција Nike Air Zoom Pegasus 34 Shield ги одушеви тркачите ширум светот.