за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната

Јакна

по страна
Filtriraj
Освежи филтри
Пол
Возраст
Бренд
Намена
Боја
Големина
Цена
maski
7.501 - 10.000 ДЕН
42 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:4
Јакна FB8185-077
Машка јакна
9.534 ДЕН
Заштеда 40%
15.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA223M504-68
Машка јакна
8.094 ДЕН
Заштеда 40%
13.490 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF0A857RM3U1
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Машка јакна
7.512 ДЕН
Заштеда 20%
9.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF00CG55OFV1
Машка јакна
8.694 ДЕН
Заштеда 40%
14.490 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA233M504-02
Prosecna ocena:
ocene
2
ocene
2
Машка јакна
7.512 ДЕН
Заштеда 20%
9.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA233M512-Z3
Машка јакна
8.645 ДЕН
Заштеда 50%
17.290 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA233M511-68
Машка јакна
8.645 ДЕН
Заштеда 50%
17.290 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF0A4QYZWEW1
Машка јакна
9.938 ДЕН
Заштеда 35%
15.290 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA233M511-01
Машка јакна
8.645 ДЕН
Заштеда 50%
17.290 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA233M541-01
Машка јакна
8.183 ДЕН
Заштеда 35%
12.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1960611011
Машка јакна
8.312 ДЕН
Заштеда 20%
10.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна FB7320-010
Машка јакна
9.873 ДЕН
Заштеда 35%
15.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:4
Јакна FB8185-011
Машка јакна
9.534 ДЕН
Заштеда 40%
15.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1958661397
Машка јакна
7.833 ДЕН
Заштеда 30%
11.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1864271257
Машка јакна
7.554 ДЕН
Заштеда 40%
12.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF0A3YFHJK31
Машка јакна
8.754 ДЕН
Заштеда 40%
14.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 2008611858
Машка јакна
8.813 ДЕН
Заштеда 30%
12.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF0A4M8E9L01
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Машка јакна
8.959 ДЕН
Заштеда 45%
16.290 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF00CG55WMB1
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Машка јакна
8.754 ДЕН
Заштеда 40%
14.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1866751858
Машка јакна
9.234 ДЕН
Заштеда 40%
15.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF0A7UTQ9G71
Машка јакна
9.234 ДЕН
Заштеда 40%
15.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1800662258
Машка јакна
7.674 ДЕН
Заштеда 40%
12.790 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 56112535I-652
Машка јакна
8.813 ДЕН
Заштеда 30%
12.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 56042532I-990
Машка јакна
7.554 ДЕН
Заштеда 40%
12.590 ДЕН
Додај во кошничка
Pročitajte

Спортските јакни веќе неколку сезони се помеѓу приоритетите на листата за купување на облека кај спортистите. Уште од самото настанување, поминаа низ трансформација, па денес, во зависност од спортот со кој се занимавате, можете да одберете машка јакна, женска јакна или детска јакна, за трчање, скијање, тренинг...
 

Изработени од посебни материјали, во чија изработка се користени бројни модерни технологии кои значително допринесуваат за подобро и полесно движење за време на физичките активности, јакните спаѓаат во опрема која е неопходна за во зима, меѓутоа и во пролет и есен. Во оваа група секако дека се вбројуваат ски јакните од брендовите Ellesse, Colmar и Helly Hansen, меѓутоа и јакни за тренинг и трчање. Љубителите на скијање, во понудата на Sport Vision со сигурност ќе ги пронајдат и адекватните чизми и кондури, додека на професионалците и рекреативците чија омилена активност е трчањето, покрај јакна, во нашата понуда ќе ги најдат и соодветните патики за трчање.

Понудата на Sport Vision ја сочинуваат и lifestyle јакни, кои со задоволство ќе ги носите во секојдневните варијанти. Она што не смее да се изостави се јакните за деца. Од нив ги издвојуваме јакните за бебиња, за момчиња и девојчиња, кои ќе ве воодушеват на прв поглед.

Бидете подготвени за секоја физичка активност и за сите годишни времиња! Целата понуда наменета за сите спортисти веќе е достапна на Sport Vision Online Shop.