Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Маица

по страна
Filtriraj
Освежи филтри
Пол
Намена
Прикажи повеќе
Брендови
Возраст
Големина
Прикажи повеќе
Цена
kosarka
53 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:3
Маица CZ8402-010
Маицата со кратки ракави на Nike Jordan HBR е удобна и привлечна со Jumpman графички пр...
Машка маица за кошарка
array(0) {
}
2.032 ДЕН
Заштеда 15%
2.390 ДЕН
Големина
1X
2X
3X
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Маица AT0515-063
Оддадете почит на NBA тимот во машката маица на Nike Team 31. Благодарение на технологи...
Машка маица за кошарка
array(0) {
}
1.692 ДЕН
Заштеда 15%
1.990 ДЕН
Големина
1X
2X
3X
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
adidas BOS BFO TEE е машка маица инспирирана од кошарката. Таа е мека и со опуштен крој...
Машка маица за кошарка
array(0) {
}
1.775 ДЕН
Заштеда 15%
2.088 ДЕН
Големина
1X
2X
3X
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Маица DD0775-010
Машката кошаркарска маица Nike Dri-FIT KD LOGO ќе ви одговара за секоја пригода и во ко...
Машка маица за кошарка
array(0) {
}
2.032 ДЕН
Заштеда 15%
2.390 ДЕН
Големина
1X
2X
3X
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Машката маица adidas SLEPT ON GRAPHIC TEE е инспирирана од играта на James Harden. Диза...
Машка маица за кошарка
array(0) {
}
1.191 ДЕН
Заштеда 25%
1.588 ДЕН
Големина
1X
2X
3X
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Машката маица adidas SLEPT ON GRAPHIC TEE е инспирирана од играта на James Harden. Диза...
Машка маица за кошарка
array(0) {
}
1.191 ДЕН
Заштеда 25%
1.588 ДЕН
Големина
1X
2X
3X
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:3
Маица CZ8402-091
Маицата со кратки ракави на Nike Jordan HBR е удобна и привлечна со Jumpman графички пр...
Машка маица за кошарка
array(0) {
}
2.032 ДЕН
Заштеда 15%
2.390 ДЕН
Големина
1X
2X
3X
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Машката маица adidas SLEPT ON GRAPHIC TEE е инспирирана од играта на James Harden. Диза...
Машка маица за кошарка
array(0) {
}
1.191 ДЕН
Заштеда 25%
1.588 ДЕН
Големина
1X
2X
3X
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Маица 755175-R78
Nike JDB Brand T- Shirt е детска маица дизајнирана за момчиња кои го сакаат квалитетот ...
Детска маица за кошарка
array(0) {
}
672 ДЕН
Заштеда 15%
790 ДЕН
Големина
2T
3T
4T
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Маица 45A409-001
Nike Jordan SWEETS & TREATS TEE е детска маица за девојчиња, која совршено ќе го на...
Детска маица за кошарка
array(0) {
}
1.012 ДЕН
Заштеда 15%
1.190 ДЕН
Големина
1X
2X
3X
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Маица 95A429-GEH
Nike JDB FLIGHT HISTORY TEE е маица наменета за момчиња кои го сакаат стилот на игра на...
Детска маица за кошарка
array(0) {
}
1.182 ДЕН
Заштеда 15%
1.390 ДЕН
Големина
1X
2X
3X
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Маица 95A374-023
Маицата Nike JORDAN JDB JUMPMAN DIMENSION TEE за момчиња е идеална за час по физичко, с...
Детска маица за кошарка
array(0) {
}
1.118 ДЕН
Заштеда 25%
1.490 ДЕН
Големина
1X
2X
3X
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Маица 95A435-GEH
Маицата Nike Jordan Big Kid’s T-shirt е наменета за момчиња кои го сакаат стилот ...
Детска маица за кошарка
array(0) {
}
1.043 ДЕН
Заштеда 25%
1.390 ДЕН
Големина
1X
2X
3X
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Pročitajte

Едно од најдобрите парчиња кое е супер сојузник во сите можни варијанти, прилики и околности се маиците. Тие се вистинскиот избор во сите спортски, дневни и вечерни прилики, но тое не се единствените критериуми кои ги имаме на ум кога ги бираме. Спортските маици со кратки ракави и маиците без ракави се разликуваат во зависност од нивната намена, па поради тоа одвоено се бираат маици за трчање, маици за тренинг, маици за кошарка и маици за фудбал. Самата намена го одредува материјалот од кои се направени, технологиите кои се користат во нивната изработка, а и нивниот крој и дизајн.

Баш затоа имајте на ум дека се е поврзано со деталите кога бирате спортски маици, бидејќи од нив зависи вашата ефикасност и резултати на тркачката патека, терен или во теретана. Во склоп со нив, бирајте и хеланки, маици со долги ракави, јакни, а добро е при рака да имате и lifestyle маици, со принт или без него, кои може феноменално да одговараат со долен дел на тренерки, шорцеви и патики. Се работи за парчиња кои многу брзо ќе станат дел од вашиот избор за неформални варијанти, додека нивната предност е единствениот дизајн, па може да ги носите повеќе сезони.
Спортските, но и lifestyle маиците, се достапни на Sport Vision Online Shop. Не мислете се дали да фи нарачате, бидејќи при првото носење ќе ве освојат засекогаш.