за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната

Јакна

по страна
Filtriraj
Категорија
Освежи филтри
Пол
Намена
Брендови
Возраст
Материјал/технологија
Големина
Цена
zenski
5.001 - 7.500 ДЕН
30 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Јакна DV8066-291
Женска јакна
5.272 ДЕН
Заштеда 20%
6.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Женска јакна
7.388 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DX1041-756
Женска јакна
6.072 ДЕН
Заштеда 20%
7.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Јакна DV8066-010
Женска јакна
5.272 ДЕН
Заштеда 20%
6.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна FB4694-010
Женска јакна
5.490 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1374632-592
Женска јакна
7.352 ДЕН
Заштеда 20%
9.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DX5864-272
Женска јакна
6.392 ДЕН
Заштеда 20%
7.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1562691010
Женска јакна
5.752 ДЕН
Заштеда 20%
7.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF0A7QEUP5B1
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Женска јакна
5.856 ДЕН
Заштеда 15%
6.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Женска јакна
5.990 ДЕН
Заштеда 20%
7.488 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1699071191
Женска јакна
6.363 ДЕН
Заштеда 30%
9.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1699071011
Женска јакна
7.272 ДЕН
Заштеда 20%
9.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1982661010
Женска јакна
7.273 ДЕН
Заштеда 30%
10.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1699071370
Женска јакна
7.192 ДЕН
Заштеда 20%
8.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1342792-001
Женска јакна
6.474 ДЕН
Заштеда 40%
10.790 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF0A7QGA60P1
Женска јакна
5.523 ДЕН
Заштеда 30%
7.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA223F516-61
Женска јакна
5.618 ДЕН
Заштеда 25%
7.490 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA223F516-01
Женска јакна
5.618 ДЕН
Заштеда 25%
7.490 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA223F516-92
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Женска јакна
5.618 ДЕН
Заштеда 25%
7.490 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA223F516-56
Женска јакна
5.618 ДЕН
Заштеда 25%
7.490 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA223F516-49
Женска јакна
5.618 ДЕН
Заштеда 25%
7.490 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF00A8BAKU11
Женска јакна
7.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 53086515I-014
Женска јакна
7.273 ДЕН
Заштеда 30%
10.390 ДЕН
Додај во кошничка
Pročitajte

Спортските јакни веќе неколку сезони се помеѓу приоритетите на листата за купување на облека кај спортистите. Уште од самото настанување, поминаа низ трансформација, па денес, во зависност од спортот со кој се занимавате, можете да одберете машка јакна, женска јакна или детска јакна, за трчање, скијање, тренинг...
 

Изработени од посебни материјали, во чија изработка се користени бројни модерни технологии кои значително допринесуваат за подобро и полесно движење за време на физичките активности, јакните спаѓаат во опрема која е неопходна за во зима, меѓутоа и во пролет и есен. Во оваа група секако дека се вбројуваат ски јакните од брендовите Ellesse, Colmar и Helly Hansen, меѓутоа и јакни за тренинг и трчање. Љубителите на скијање, во понудата на Sport Vision со сигурност ќе ги пронајдат и адекватните чизми и кондури, додека на професионалците и рекреативците чија омилена активност е трчањето, покрај јакна, во нашата понуда ќе ги најдат и соодветните патики за трчање.

Понудата на Sport Vision ја сочинуваат и lifestyle јакни, кои со задоволство ќе ги носите во секојдневните варијанти. Она што не смее да се изостави се јакните за деца. Од нив ги издвојуваме јакните за бебиња, за момчиња и девојчиња, кои ќе ве воодушеват на прв поглед.

Бидете подготвени за секоја физичка активност и за сите годишни времиња! Целата понуда наменета за сите спортисти веќе е достапна на Sport Vision Online Shop.