за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната

Јакна

по страна
Filtriraj
Категорија
Освежи филтри
Пол
Намена
Брендови
Возраст
Материјал/технологија
Големина
Цена
maski
2.501 - 5.000 ДЕН
70 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1714291273
Машка јакна
3.136 ДЕН
Заштеда 15%
3.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1988621839
Машка јакна
4.921 ДЕН
Заштеда 15%
5.790 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1988621742
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Машка јакна
4.921 ДЕН
Заштеда 15%
5.790 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1357476-001
Машка јакна
4.613 ДЕН
Заштеда 30%
6.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MJ23236-MIB
Машка јакна
3.188 ДЕН
3.986 ДЕН
4.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Јакна 673313-51
Машка јакна
3.672 ДЕН
Заштеда 20%
4.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Јакна 673313-88
Машка јакна
3.672 ДЕН
Заштеда 20%
4.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Машка јакна
3.071 ДЕН
Заштеда 30%
4.388 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA231M502-01
Машка јакна
4.117 ДЕН
Заштеда 25%
5.490 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA231M501-02
Машка јакна
2.753 ДЕН
3.442 ДЕН
4.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA231M501-62
Prosecna ocena:
ocene
2
ocene
2
Машка јакна
2.753 ДЕН
3.442 ДЕН
4.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA231M505-53
Машка јакна
3.667 ДЕН
Заштеда 25%
4.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA231M505-03
Машка јакна
3.667 ДЕН
Заштеда 25%
4.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:4
Јакна 57974694I-338
Машка јакна
3.112 ДЕН
Заштеда 20%
3.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:4
Јакна 57974694I-999
Машка јакна
3.112 ДЕН
Заштеда 20%
3.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 2008211464
Машка јакна
4.473 ДЕН
Заштеда 30%
6.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:4
Јакна 57974694I-290
Машка јакна
3.112 ДЕН
Заштеда 20%
3.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:4
Јакна 57974694I-390
Машка јакна
3.112 ДЕН
Заштеда 20%
3.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DQ6487-010
Машка јакна
4.074 ДЕН
Заштеда 40%
6.790 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DQ4132-410
Машка јакна
4.567 ДЕН
Заштеда 25%
6.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1355848-001
Машка јакна
3.645 ДЕН
Заштеда 50%
7.290 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1305801-1010
Машка јакна
3.897 ДЕН
4.872 ДЕН
6.090 ДЕН
Додај во кошничка
Pročitajte

Спортските јакни веќе неколку сезони се помеѓу приоритетите на листата за купување на облека кај спортистите. Уште од самото настанување, поминаа низ трансформација, па денес, во зависност од спортот со кој се занимавате, можете да одберете машка јакна, женска јакна или детска јакна, за трчање, скијање, тренинг...
 

Изработени од посебни материјали, во чија изработка се користени бројни модерни технологии кои значително допринесуваат за подобро и полесно движење за време на физичките активности, јакните спаѓаат во опрема која е неопходна за во зима, меѓутоа и во пролет и есен. Во оваа група секако дека се вбројуваат ски јакните од брендовите Ellesse, Colmar и Helly Hansen, меѓутоа и јакни за тренинг и трчање. Љубителите на скијање, во понудата на Sport Vision со сигурност ќе ги пронајдат и адекватните чизми и кондури, додека на професионалците и рекреативците чија омилена активност е трчањето, покрај јакна, во нашата понуда ќе ги најдат и соодветните патики за трчање.

Понудата на Sport Vision ја сочинуваат и lifestyle јакни, кои со задоволство ќе ги носите во секојдневните варијанти. Она што не смее да се изостави се јакните за деца. Од нив ги издвојуваме јакните за бебиња, за момчиња и девојчиња, кои ќе ве воодушеват на прв поглед.

Бидете подготвени за секоја физичка активност и за сите годишни времиња! Целата понуда наменета за сите спортисти веќе е достапна на Sport Vision Online Shop.