за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната

Јакна

по страна
Filtriraj
Категорија
Освежи филтри
Пол
Намена
Брендови
Возраст
Материјал/технологија
Големина
Цена
maski
0 - 2.500 ДЕН
21 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1589321396
Prosecna ocena:
ocene
2
ocene
2
Машка јакна
1.828 ДЕН
2.286 ДЕН
2.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1988731010
Машка јакна
2.100 ДЕН
2.626 ДЕН
3.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA231M507-01
Машка јакна
2.273 ДЕН
2.842 ДЕН
3.790 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна ELA231M502-05
Машка јакна
2.066 ДЕН
2.583 ДЕН
3.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна ELA231M502-01
Машка јакна
2.066 ДЕН
2.583 ДЕН
3.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1329293-090
Машка јакна
2.066 ДЕН
2.952 ДЕН
3.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:3
Јакна 57970682I-572
Машка јакна
2.396 ДЕН
3.423 ДЕН
4.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:3
Јакна 847401-01
Машка јакна
2.458 ДЕН
3.073 ДЕН
4.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA221M506-02
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Машка јакна
2.454 ДЕН
Заштеда 40%
4.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 847379-01
Машка јакна
2.373 ДЕН
Заштеда 30%
3.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1369342-001
Машка јакна
2.396 ДЕН
3.423 ДЕН
4.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 39515-564
Машка јакна
2.345 ДЕН
Заштеда 50%
4.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна ELA211M501-32
Машка јакна
1.854 ДЕН
Заштеда 40%
3.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 39326-551
Машка јакна
2.076 ДЕН
Заштеда 60%
5.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 39324-203
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Машка јакна
2.476 ДЕН
Заштеда 60%
6.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна LNA203M502-01
Машка јакна
1.677 ДЕН
Заштеда 70%
5.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 57979544I-990
Машка јакна
2.495 ДЕН
Заштеда 50%
4.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 520120-01
Машка јакна
2.454 ДЕН
Заштеда 40%
4.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Издвој се со храбар, оригинален стил во машката јакна за трчање на adidas - TRACK JACKE...
Машка јакна
1.994 ДЕН
Заштеда 50%
3.988 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна CHA201M500-01
Машка јакна
2.495 ДЕН
Заштеда 50%
4.990 ДЕН
Додај во кошничка
Pročitajte

Спортските јакни веќе неколку сезони се помеѓу приоритетите на листата за купување на облека кај спортистите. Уште од самото настанување, поминаа низ трансформација, па денес, во зависност од спортот со кој се занимавате, можете да одберете машка јакна, женска јакна или детска јакна, за трчање, скијање, тренинг...
 

Изработени од посебни материјали, во чија изработка се користени бројни модерни технологии кои значително допринесуваат за подобро и полесно движење за време на физичките активности, јакните спаѓаат во опрема која е неопходна за во зима, меѓутоа и во пролет и есен. Во оваа група секако дека се вбројуваат ски јакните од брендовите Ellesse, Colmar и Helly Hansen, меѓутоа и јакни за тренинг и трчање. Љубителите на скијање, во понудата на Sport Vision со сигурност ќе ги пронајдат и адекватните чизми и кондури, додека на професионалците и рекреативците чија омилена активност е трчањето, покрај јакна, во нашата понуда ќе ги најдат и соодветните патики за трчање.

Понудата на Sport Vision ја сочинуваат и lifestyle јакни, кои со задоволство ќе ги носите во секојдневните варијанти. Она што не смее да се изостави се јакните за деца. Од нив ги издвојуваме јакните за бебиња, за момчиња и девојчиња, кои ќе ве воодушеват на прв поглед.

Бидете подготвени за секоја физичка активност и за сите годишни времиња! Целата понуда наменета за сите спортисти веќе е достапна на Sport Vision Online Shop.