за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната

Дуксер

по страна
Filtriraj
Освежи филтри
Пол
Намена
Брендови
Возраст
Материјал/технологија
Големина
Цена
zenski
unisex
vozrasni
7.501 - 10.000 ДЕН
8 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Дуксер 1373592-112
Женски дуксер
7.790 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Дуксер 1373979-437
Женски дуксер
8.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Дуксер CW4296-063
Женски дуксер
8.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Дуксер CW4296-010
Женски дуксер
8.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:5
Дуксер CW4298-010
Женскиот дуксер Nike Sportswear Tech Fleece Windrunner е направен од материјал кој ја з...
Женски дуксер
8.290 ДЕН
Додај во кошничка
Pročitajte

Дуксерите убедливо преовладуваат во нашиот гардеробер и спортскиот стил години наназад. Уште од мали ни се ‘’наметнуваат’’ со својата удобност и практичност, па таа љубов трае и кога ќе пораснеме. Всушност во овој период дуксерите стануваат неизоставен во било која lifestyle варијанта. Ги бираме со посебно внимание, и со нив ги комбинираме патиките и останатите парчиња облека, како што се качкети, капи и останати аксесоари.

Зошто токму машките дуксери, женските дуксери и детските дуксери играат важна улога во секојдневното облекување на љубителите на спортскиот стил и професионалните спортисти? Поради својата удобност, пред се, меѓутоа и исклучителната прилагодливост во различни временски услови и околности. Дуксерите, најчесто се носат на тренинг, односно при загревање, идеални се за трчање, додека фудбалот и кошарката до некаде се препознатливи баш по ова парче облека.

Дуксерите се неизоставни и на скијање. Во нив можете да го победите студот, додека сте на стаза или на враќање од стазата гарантираат удобност која навистина е потребна во зимските услови. Бирајте ги со посебно внимание и тоа во склад со спортот со кој се занимавате, одлучете се за модели со капа, кои исто така се достапни на Sport Vision Online Shop и бидете уверени дека за кој модел и да се одлучите, ќе направите добар избор.