за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната

Дуксер

по страна
Filtriraj
Освежи филтри
Пол
Намена
Брендови
Возраст
Материјал/технологија
Големина
Цена
maski
5.001 - 7.500 ДЕН
45 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Дуксер DH9019-010
Машки дуксер
5.290 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Дуксер 1370494-001
Машки дуксер
7.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Дуксер DV4587-705
Машки дуксер
6.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Дуксер DV7576-817
Машки дуксер
6.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Дуксер DV9868-100
Машки дуксер
5.592 ДЕН
Заштеда 20%
6.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Дуксер DV7576-010
Машки дуксер
6.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Дуксер DX0813-567
Машки дуксер
5.512 ДЕН
Заштеда 20%
6.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:4
Дуксер DH1027-063
Машки дуксер
5.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Дуксер DD2124-010
Машки дуксер
5.752 ДЕН
Заштеда 20%
7.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:6
Дуксер CU4489-381
Машки дуксер
6.632 ДЕН
Заштеда 20%
8.290 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Дуксер 1373809-410
Машки дуксер
5.912 ДЕН
Заштеда 20%
7.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Дуксер 1373409-469
Машки дуксер
6.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Дуксер STM18433-225
Машки дуксер
5.752 ДЕН
Заштеда 20%
7.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Дуксер 1373793-592
Машки дуксер
6.293 ДЕН
Заштеда 25%
8.390 ДЕН
Додај во кошничка
Pročitajte

Дуксерите убедливо преовладуваат во нашиот гардеробер и спортскиот стил години наназад. Уште од мали ни се ‘’наметнуваат’’ со својата удобност и практичност, па таа љубов трае и кога ќе пораснеме. Всушност во овој период дуксерите стануваат неизоставен во било која lifestyle варијанта. Ги бираме со посебно внимание, и со нив ги комбинираме патиките и останатите парчиња облека, како што се качкети, капи и останати аксесоари.

Зошто токму машките дуксери, женските дуксери и детските дуксери играат важна улога во секојдневното облекување на љубителите на спортскиот стил и професионалните спортисти? Поради својата удобност, пред се, меѓутоа и исклучителната прилагодливост во различни временски услови и околности. Дуксерите, најчесто се носат на тренинг, односно при загревање, идеални се за трчање, додека фудбалот и кошарката до некаде се препознатливи баш по ова парче облека.

Дуксерите се неизоставни и на скијање. Во нив можете да го победите студот, додека сте на стаза или на враќање од стазата гарантираат удобност која навистина е потребна во зимските услови. Бирајте ги со посебно внимание и тоа во склад со спортот со кој се занимавате, одлучете се за модели со капа, кои исто така се достапни на Sport Vision Online Shop и бидете уверени дека за кој модел и да се одлучите, ќе направите добар избор.