за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
Код на производ: DO6582-308
NIKE

NIKE Sportswear

Код на производ: DO6582-308
Машките шорцеви за тинејџери Nike Sportswear се лесно и удобно парче летна облека, идеално да го поминете целиот ден. Моделот совршено го балансира спортскиот изглед и лежерноста за да можете да уживате во активностите во затворен и надворешен простор секој ден. Тренинг или одмор, дилемата е ваша, а Nike Sportswear го поддржува секој избор. Лесната ткаенина е доволно класична и доволно разновидна за да оди со сите ваши омилени маици. Еластичниот појас со јамка се прилагодува на индивидуалниот обем на половината. Страничните џебови ги чуваат вашите мали предмети безбедни кога сакате да складирате ситни предмети. Спецификација: Машки шорцеви за тинејџери Машинско перење Џебови Појас со врвка Состав: 100% полиестер.
2.090 ДЕН
2.090 ДЕН
1.254 ДЕН
Заштеда: 836 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • M 11-12г.
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Машките шорцеви за тинејџери Nike Sportswear се лесно и удобно парче летна облека, идеално да го поминете целиот ден. Моделот совршено го балансира спортскиот изглед и лежерноста за да можете да уживате во активностите во затворен и надворешен простор секој ден. Тренинг или одмор, дилемата е ваша, а Nike Sportswear го поддржува секој избор. Лесната ткаенина е доволно класична и доволно разновидна за да оди со сите ваши омилени маици. Еластичниот појас со јамка се прилагодува на индивидуалниот обем на половината. Страничните џебови ги чуваат вашите мали предмети безбедни кога сакате да складирате ситни предмети.
Спецификација:

 • Машки шорцеви за тинејџери
 • Машинско перење
 • Џебови
 • Појас со врвка
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Деца-момчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Шорцеви CK0509-308
  1.045 ДЕН
  Заштеда 50%
  2.090 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Шорцеви DA0855-437
  1.014 ДЕН
  Заштеда 40%
  1.690 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Шорцеви DA0855-010
  995 ДЕН
  Заштеда 50%
  1.990 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Sportswear
  Шорцеви
  NIKE Sportswear