за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
Код на производ: DX1023-716
NIKE

NIKE Dri-FIT

Код на производ: DX1023-716
Уживајте во вашата нова авантура надвор од неверојатната патека со Nike Dri-FIT женска маица за трчање. Користејќи ги информациите од тркачите на патеки, вградивме технологија за исфрлање пот во ткаенината на оваа маица за да се чувствувате суви и свежи. Опуштеното вклопување низ телото и колковите ви дава лесно чувство за да можете целосно да се концентрирате на патеката пред вас. Нахранете ја вашата желба да излезете надвор со колекцијата Nike Trail. Знаеме дека сте таму во нечистотија, па изградивме издржлива колекција што може да биде во чекор со вас и со барањата на дивината. Секое парче е слоевито, со дизајни прилагодени на топли и ладни услови. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување, одржувајќи ве суви и удобни. Спецификација: Женска маица за трчање на патека Nike Dri-FIT технологија Машинско перење Материјал: 84% полиестер / 16% спандекс.
3.490 ДЕН
3.490 ДЕН
2.094 ДЕН
Заштеда: 1.396 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS XS
 • S S
 • M M
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Уживајте во вашата нова авантура надвор од неверојатната патека со Nike Dri-FIT женска маица за трчање. Користејќи ги информациите од тркачите на патеки, вградивме технологија за исфрлање пот во ткаенината на оваа маица за да се чувствувате суви и свежи. Опуштеното вклопување низ телото и колковите ви дава лесно чувство за да можете целосно да се концентрирате на патеката пред вас. Нахранете ја вашата желба да излезете надвор со колекцијата Nike Trail. Знаеме дека сте таму во нечистотија, па изградивме издржлива колекција што може да биде во чекор со вас и со барањата на дивината. Секое парче е слоевито, со дизајни прилагодени на топли и ладни услови. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување, одржувајќи ве суви и удобни.
Спецификација:

 • Женска маица за трчање на патека
 • Nike Dri-FIT технологија
 • Машинско перење
 • Материјал: 84% полиестер / 16% спандекс

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица без ракави
  Пол Женски
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  1.777 ДЕН
  Заштеда 15%
  2.090 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  1.254 ДЕН
  Заштеда 40%
  2.090 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  1.194 ДЕН
  Заштеда 40%
  1.990 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Dri-FIT
  Маица без ракави
  NIKE Dri-FIT