за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
UNDER ARMOUR LAUNCH 5''
UNDER ARMOUR LAUNCH 5''
UNDER ARMOUR LAUNCH 5''
UNDER ARMOUR LAUNCH 5''
UNDER ARMOUR LAUNCH 5''
UNDER ARMOUR LAUNCH 5''
UNDER ARMOUR LAUNCH 5''
UNDER ARMOUR LAUNCH 5''
Код на производ: 1380886-600
UNDER ARMOUR

UNDER ARMOUR LAUNCH 5''

Код на производ: 1380886-600
Ако некогаш сте замислиле како треба да изгледаат вашите идеални шорцеви за трчање, тогаш машкиот модел Under Armour LAUNCH 5'' ги оправдува сите ваши очекувања. Шорцевите се направени од лесна и растеглива ткаенина за да ве одржуваат слободно движење, со постава што ве одржува суви. Мрежестите странични панели обезбедуваат дополнителен проток на воздух, додека вградениот долен слој за компресија обезбедува подобра покриеност и поддршка на мускулите. Интензитетот на вежбите го избирате сами, а материјалот за растегнување во четири насоки се движи во сите правци. Еластичниот појас и џебовите работат за вас кога треба да го прилагодите струкот на обемот и да ги ослободите рацете од мали нешта.Спецификација: Машки шорцеви за тренинг Вградени шорцеви за компресија Прилагодлив појас Материјалот се растегнува во сите четири правци Мрежести панели за дополнителна прозрачност со навлака Отворени странични џебови Џеб за телефон Состав: 100% полиестер.
2.990 ДЕН
2.990 ДЕН
2.093 ДЕН
Заштеда: 897 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • SM S
 • MD M
 • LG L
 • XL XL
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Ако некогаш сте замислиле како треба да изгледаат вашите идеални шорцеви за трчање, тогаш машкиот модел Under Armour LAUNCH 5'' ги оправдува сите ваши очекувања. Шорцевите се направени од лесна и растеглива ткаенина за да ве одржуваат слободно движење, со постава што ве одржува суви. Мрежестите странични панели обезбедуваат дополнителен проток на воздух, додека вградениот долен слој за компресија обезбедува подобра покриеност и поддршка на мускулите. Интензитетот на вежбите го избирате сами, а материјалот за растегнување во четири насоки се движи во сите правци. Еластичниот појас и џебовите работат за вас кога треба да го прилагодите струкот на обемот и да ги ослободите рацете од мали нешта.
Спецификација:

 • Машки шорцеви за тренинг
 • Вградени шорцеви за компресија
 • Прилагодлив појас
 • Материјалот се растегнува во сите четири правци
 • Мрежести панели за дополнителна прозрачност со навлака
 • Отворени странични џебови
 • Џеб за телефон
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд UNDER ARMOUR
  Возраст За возрасни

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Шорцеви 1373414-592
  1.195 ДЕН
  Заштеда 50%
  2.390 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Шорцеви 1361487-437
  2.797 ДЕН
  Заштеда 15%
  3.290 ДЕН
  Додај во кошничка
  UNDER ARMOUR LAUNCH 5''
  Шорцеви
  UNDER ARMOUR LAUNCH 5''