за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
Код на производ: FB7637-850
NIKE

NIKE Dri-FIT

Код на производ: FB7637-850
Nike Dri-FIT е женска outdoor маица. Бегајте од бетонот и откријте ја природата во маичка која е направена да ви обезбеди врвна удобност. Таа има изразито закривен раб што ви овозможува слободно да се движите бидејќи подолгиот заден и преден дел нудат совршена покриеност. Дупката за палецот ви дава дополнителна покриеност и одржува сè на своето место. Технологијата Dri-FIT ја отстранува потта и помага за побрзо испарување, така што ќе ви биде удобно и ништо нема да ви пречи на вашите омилени активности. Дискретниот џеб што се затвора нуди простор за мали предмети, додека патентот обезбедува опција за подобар проток на воздух или подобро затоплување. Ткаенината со текстура од која е направена јакната го зголемува протокот на воздух и ја истакнува вашата автентичност. Спецификација: Женска outdoor маица Ракави со отвори на палецот Затворање со патент до 1/4 должина Dri-FIT технологија Машинско перење Состав: 100% полиестер.
4.790 ДЕН
4.790 ДЕН
4.790 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS XS
 • S S
 • M M
 • L L
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Dri-FIT е женска outdoor маица. Бегајте од бетонот и откријте ја природата во маичка која е направена да ви обезбеди врвна удобност. Таа има изразито закривен раб што ви овозможува слободно да се движите бидејќи подолгиот заден и преден дел нудат совршена покриеност. Дупката за палецот ви дава дополнителна покриеност и одржува сè на своето место. Технологијата Dri-FIT ја отстранува потта и помага за побрзо испарување, така што ќе ви биде удобно и ништо нема да ви пречи на вашите омилени активности. Дискретниот џеб што се затвора нуди простор за мали предмети, додека патентот обезбедува опција за подобар проток на воздух или подобро затоплување. Ткаенината со текстура од која е направена јакната го зголемува протокот на воздух и ја истакнува вашата автентичност.
Спецификација:

 • Женска outdoor маица
 • Ракави со отвори на палецот
 • Затворање со патент до 1/4 должина
 • Dri-FIT технологија
 • Машинско перење
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица со долги ракави
  Пол Женски
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  NIKE Dri-FIT
  Маица со долги ракави
  NIKE Dri-FIT