за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Dri-FIT Academy
NIKE Dri-FIT Academy
NIKE Dri-FIT Academy
NIKE Dri-FIT Academy
NIKE Dri-FIT Academy
NIKE Dri-FIT Academy
NIKE Dri-FIT Academy
NIKE Dri-FIT Academy
Код на производ: DR1352-010
NIKE

NIKE Dri-FIT Academy

Код на производ: DR1352-010
Машката маица за фудбал со долги ракави на Nike Dri-FIT Academy е сè само не обична. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од кожата за побрзо испарување, помагајќи ви да останете суви и свежи. Мрежестите панели на ракавите и страните обезбедуваат дишење и помагаат да бидете ладни. Дупките на палците на еластичните делови помагаат да се задржат ракавите на своето место додека се движите. Спецификација: Долги ракави Исправена јака со ¼ патент Dri-FIT технологија Мрежести панели на ракавите и страните Состав: 100% полиестер.
3.090 ДЕН
3.090 ДЕН
3.090 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Машката маица за фудбал со долги ракави на Nike Dri-FIT Academy е сè само не обична. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од кожата за побрзо испарување, помагајќи ви да останете суви и свежи. Мрежестите панели на ракавите и страните обезбедуваат дишење и помагаат да бидете ладни. Дупките на палците на еластичните делови помагаат да се задржат ракавите на своето место додека се движите.
Спецификација:

 • Долги ракави
 • Исправена јака со ¼ патент
 • Dri-FIT технологија
 • Мрежести панели на ракавите и страните
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица со долги ракави
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  NIKE Dri-FIT Academy
  Маица со долги ракави
  NIKE Dri-FIT Academy