за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Tech Fleece
NIKE Tech Fleece
NIKE Tech Fleece
NIKE Tech Fleece
NIKE Tech Fleece
NIKE Tech Fleece
NIKE Tech Fleece
NIKE Tech Fleece
NIKE Tech Fleece
NIKE Tech Fleece
Код на производ: FB8002-063
NIKE

NIKE Tech Fleece

Код на производ: FB8002-063
Nike Tech Fleece се машки тренерки за трчање. Наменети се за трчање во постудените денови, но и за пешачење и одмор дома. Кројот на овие тренерки овозможува чувство на удобност, заострување во пределот на бутовите за да се обезбеди максимална удобност за време на вежбањето, без губење на намалениот изглед што го сакате. Високите ребрести делови и џебот со патент за безбедно складирање на ситници на десната нога додаваат препознатлив изглед на оваа долна тренерка Nike Tech Fleece. Премиум лесно руно кое е мазно однатре и однадвор, обезбедува многу топлина без да додава волумен. Залепена лента околу џебот со патент и деталите за шевовите се детали за потпис. Внатре во џебот со патент има дополнителен внатрешен џеб кој помага да се држат клучевите, картичките и телефоните на место и лесно достапни. Делот од коленото до глуждот обезбедува приспособен изглед за да им овозможите на вашите омилени Nike патики да блеснат. Мекиот еластичен прилагодлив појас обезбедува совршено вклопување. Спецификација: Машки долни тренерки за трчање Состав: 53% памук, 47% полиестер Машинско перење.
7.490 ДЕН
7.490 ДЕН
7.490 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Tech Fleece се машки тренерки за трчање. Наменети се за трчање во постудените денови, но и за пешачење и одмор дома. Кројот на овие тренерки овозможува чувство на удобност, заострување во пределот на бутовите за да се обезбеди максимална удобност за време на вежбањето, без губење на намалениот изглед што го сакате. Високите ребрести делови и џебот со патент за безбедно складирање на ситници на десната нога додаваат препознатлив изглед на оваа долна тренерка Nike Tech Fleece. Премиум лесно руно кое е мазно однатре и однадвор, обезбедува многу топлина без да додава волумен. Залепена лента околу џебот со патент и деталите за шевовите се детали за потпис. Внатре во џебот со патент има дополнителен внатрешен џеб кој помага да се држат клучевите, картичките и телефоните на место и лесно достапни. Делот од коленото до глуждот обезбедува приспособен изглед за да им овозможите на вашите омилени Nike патики да блеснат. Мекиот еластичен прилагодлив појас обезбедува совршено вклопување.
Спецификација:

 • Машки долни тренерки за трчање
 • Состав: 53% памук, 47% полиестер
 • Машинско перење

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  4.472 ДЕН
  Заштеда 20%
  5.590 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Tech Fleece
  Долен дел тренерки
  NIKE Tech Fleece