за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
Код на производ: FD2867-675
NIKE

NIKE Dri-FIT

Код на производ: FD2867-675
Хеланките за тренирање Nike Dri-FIT за девојки го носат познатиот Nike удобност обвиткан во беспрекорен дизајн. Раширената и лесна ткаенина овозможува непречено движење без оглед на амплитудата на движењето. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува влагата за побрзо испарување, помагајќи им на девојките да останат суви за време на физичката активност. Дизајнот на моделот нуди многу модни комбинации, а хеланките може да се комбинираат со пократки и подолги топови. Покрај тоа, својствата на компресија го прават моделот да стои цврсто на своето место. Испечатеното лого на Swoosh и брендираниот струк се издвојуваат за да ја покажат посветеноста на брендот. Спецификација: Хеланки за девојки Еластичен појас Машинско перење Лого на Swoosh Dri-FIT технологија Состав: 83% полиестер, 17% спандекс.
2.790 ДЕН
2.790 ДЕН
2.790 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS 7-8г.
 • M 10-11г.
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Хеланките за тренирање Nike Dri-FIT за девојки го носат познатиот Nike удобност обвиткан во беспрекорен дизајн. Раширената и лесна ткаенина овозможува непречено движење без оглед на амплитудата на движењето. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува влагата за побрзо испарување, помагајќи им на девојките да останат суви за време на физичката активност. Дизајнот на моделот нуди многу модни комбинации, а хеланките може да се комбинираат со пократки и подолги топови. Покрај тоа, својствата на компресија го прават моделот да стои цврсто на своето место. Испечатеното лого на Swoosh и брендираниот струк се издвојуваат за да ја покажат посветеноста на брендот.
Спецификација:

 • Хеланки за девојки
 • Еластичен појас
 • Машинско перење
 • Лого на Swoosh
 • Dri-FIT технологија
 • Состав: 83% полиестер, 17% спандекс

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Хеланки
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Тренинг
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари
  NIKE Dri-FIT
  Хеланки
  NIKE Dri-FIT