за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
UNDER ARMOUR Iso-Chill Run
UNDER ARMOUR Iso-Chill Run
UNDER ARMOUR Iso-Chill Run
UNDER ARMOUR Iso-Chill Run
UNDER ARMOUR Iso-Chill Run
UNDER ARMOUR Iso-Chill Run
UNDER ARMOUR Iso-Chill Run
UNDER ARMOUR Iso-Chill Run
Код на производ: 1375228-100
UNDER ARMOUR

UNDER ARMOUR Iso-Chill Run

Код на производ: 1375228-100
Женски шорцеви Under Armour Iso-Chill Run за трчање и други спортски активности. Исклучително лесен и издржлив, изработен е од растеглива ткаенина која овозможува подобро движење во сите правци. Вградените мрежести шорцеви за компресија Iso-Chill ја распрснуваат топлината на телото, правејќи да се чувствувате кул и удобно. Материјалот од кој е направен многу брзо се суши. Мекиот еластичен појас со внатрешна врвка нуди прилагодено вклопување. Облечете ги овие функционални шорцеви и дадете се од себе на секој тренинг или трка. Спецификации: Женски шорцеви за трчање Внатрешен спој (надворешни шорцеви): 7,6cm; Внатрешен спој (шорцеви): 14cm Материјал за истегнување со четири насоки Еластичен појас со внатрешни врвки Состав: надворешни шорцеви: 100% полиестер; шорцеви за компресија: 90% најлон и 10% еластин.
2.990 ДЕН
2.990 ДЕН
2.392 ДЕН
Заштеда: 598 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS XS
 • SM S
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Женски шорцеви Under Armour Iso-Chill Run за трчање и други спортски активности. Исклучително лесен и издржлив, изработен е од растеглива ткаенина која овозможува подобро движење во сите правци. Вградените мрежести шорцеви за компресија Iso-Chill ја распрснуваат топлината на телото, правејќи да се чувствувате кул и удобно. Материјалот од кој е направен многу брзо се суши. Мекиот еластичен појас со внатрешна врвка нуди прилагодено вклопување. Облечете ги овие функционални шорцеви и дадете се од себе на секој тренинг или трка.
Спецификации:

 • Женски шорцеви за трчање
 • Внатрешен спој (надворешни шорцеви): 7,6cm; Внатрешен спој (шорцеви): 14cm
 • Материјал за истегнување со четири насоки
 • Еластичен појас со внатрешни врвки
 • Состав: надворешни шорцеви: 100% полиестер; шорцеви за компресија: 90% најлон и 10% еластин

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Женски
  Намена Трчање
  Бренд UNDER ARMOUR
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  UNDER ARMOUR Iso-Chill Run
  Шорцеви
  UNDER ARMOUR Iso-Chill Run