за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
UNDER ARMOUR Baseline Woven
UNDER ARMOUR Baseline Woven
UNDER ARMOUR Baseline Woven
UNDER ARMOUR Baseline Woven
UNDER ARMOUR Baseline Woven
UNDER ARMOUR Baseline Woven
UNDER ARMOUR Baseline Woven
UNDER ARMOUR Baseline Woven
Код на производ: 1377309-600
UNDER ARMOUR

UNDER ARMOUR Baseline Woven

Код на производ: 1377309-600
UNDER ARMOR Baseline Woven е машки кошаркарски шорц дизајниран за оние кои живеат за овој спорт. Во овие шорцеви ќе имате удобно загревање и максимални перформанси на теренот. Целта на колекцијата UA Woven беше да се создадат совршени шорцеви кои се добри за секој спорт, во кои можете да се загреете, но и кои можете да ги спакувате во вашата торба и да ги носите насекаде. Технологијата UA Storm ја одбива водата без да го жртвува дишењето. Изработени се од исклучително прозрачна и лесна ткаенина која се протега во четири правци така што ќе ви овозможи неограничено движење. Многу брзо се суши и ја исфрла потта, па можете да останете фокусирани на вашата цел. Еластичниот појас со надворешна јамка држи сè на своето место, додека малите предмети можете да ги носите во страничните џебови. Внатрешната мрежеста облога обезбедува дополнителна дишливост. Спецификација: Машки кошаркарски шорцеви UA Storm технологија Странични џебови Еластичен појас со врвки Мрежеста облога Машинско перење Состав: 87% полиестер, 13% еластин.
Големини EU
Големини
Големини CM
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

UNDER ARMOR Baseline Woven е машки кошаркарски шорц дизајниран за оние кои живеат за овој спорт. Во овие шорцеви ќе имате удобно загревање и максимални перформанси на теренот. Целта на колекцијата UA Woven беше да се создадат совршени шорцеви кои се добри за секој спорт, во кои можете да се загреете, но и кои можете да ги спакувате во вашата торба и да ги носите насекаде. Технологијата UA Storm ја одбива водата без да го жртвува дишењето. Изработени се од исклучително прозрачна и лесна ткаенина која се протега во четири правци така што ќе ви овозможи неограничено движење. Многу брзо се суши и ја исфрла потта, па можете да останете фокусирани на вашата цел. Еластичниот појас со надворешна јамка држи сè на своето место, додека малите предмети можете да ги носите во страничните џебови. Внатрешната мрежеста облога обезбедува дополнителна дишливост.
Спецификација:

 • Машки кошаркарски шорцеви
 • UA Storm технологија
 • Странични џебови
 • Еластичен појас со врвки
 • Мрежеста облога
 • Машинско перење
 • Состав: 87% полиестер, 13% еластин

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Машки
  Намена Кошарка
  Бренд UNDER ARMOUR
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Шорцеви 1374316-001
  2.036 ДЕН
  Заштеда 60%
  5.090 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Шорцеви 1374627-001
  3.143 ДЕН
  Заштеда 30%
  4.490 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Шорцеви 1374303-810
  Prosecna ocena:
  ocena
  1
  ocena
  1
  1.794 ДЕН
  Заштеда 40%
  2.990 ДЕН
  Додај во кошничка
  UNDER ARMOUR Baseline Woven
  Шорцеви
  UNDER ARMOUR Baseline Woven